Safra kesesi ameliyatı sonrası ağrılar

Safra kesesi ameliyatı sonrası ağrılar

 

 

Operasyon sonrası hastalar en az 3 gün boyunca ağrıları hissetmektedir. Ancak bu ağrılar zamanla azalma eğiliminde oldukları için, uzmanlar ağrıları dindirmede ağız yoluyla alınan ağrı kesicilerin yeterli olduğunu söylemekteler. Bunun sebebi ise operasyonun daha geniş bir alanda gerçekleşmesidir.
Safra kesesi ameliyatı olan hastaların hemen hepsinde ağrılar hissedilmekte ve bu ağrılar kimileri için dert edilmese de kimisi tarafından neden ortaya çıktığına dair ciddi kafa karışıklığı yaşanmasına sebebiyet verir. Safra kesesi ameliyatı sonrası görülen ağrıların şiddeti gerçekleşen operasyonun çeşidine ve operasyondan sonra geçen süreye göre değişmektedir. Genellikle açık safra kesesi ameliyatından sonra hissedilen ağrılar daha şiddetli olur
Ağrı kesicinin dozajı ise ağrının yaralardan mı yoksa gazdan dolayımı ortaya çıkmasına bağlı olarak değişir. Doktorunuz ağrının sebebini anlamış ise verdiği ağrı kesici ilaçla etkili bir şekilde ağrıyı ortadan kaldıracaktır.
Ameliyatın ardından ağrıları çok şiddetli yaşamak istemiyorsanız doktorunuzun önerilerine kulak vermeli ve reçete ettiği ilaçları aksatmadan kullanmalısınız. Böylece safra kesesi ameliyatı sonrası görülen ağrıları minimuma indirmiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Ayak tırnaklarında morarma nedenleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: safra kesesi ameliyat sonras safra kesesi ameliyat sonras, safra kesesi ameliyatı sonrası ağrılar, safra kesesi ameliyatından sonra bel ağrısı, safra ameliyatı, safra ameliyati sonrasi agri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.