Safra kesesine dokunan yiyecekler nelerdir?

Safra kesesine dokunan yiyecekler nelerdir?
Ancak aşırı yağlı gıdalardan uzak durarak,rafine şeker ve işlenmiş et ürünlerini azaltarak bu sorunu cerrahi işleme gerek kalmadan safra kesesi hastalıklarını tedavi edebilirsiniz.

 

Safra kesesine dokunan besinler

 

Safra kesesi ve safra yollarında biriken taşlar çeşitli sağlık şikayetlerine sebebiyet verdiği için çoğu zaman cerrahi operasyonlara başvurulur. Safra kesesine dokunan gıdalardan uzak durarak bu sorundan kısa bir sürede bu sorundan kurtulmanın mümkün olduğunu hatırlatıyor ve sizleri bu konuda bilgilendiriyoruz.
Safra hastalıklarına karşı bir beslenme programı hazırlanmasına ve programa gün gün tabi olmak gerektiğine değinen beslenme mütehassısları, bu şekilde safra kesesi semptomlarının azalacağını ve sorunun erkenden geçeceğinin altını çizdiler. Amerika’da yapılan araştırmalarda 40 yaş üstü kişilerin %20’sinin safra kesesi sorunu olduğu ortaya çıkmış ve bunun en büyük sebebi olarak ta safra kesesine dokunan yiyeceklerin sıkça tüketilmesi gösterilmiştir

Safra kesesini korumak için sindirim sistemini çalıştıran besinlere ağırlık verilmelidir. Az önce de bahsettiğimiz yağ, rafine şeker ve işlenmiş ürünler ihtiyaç duyulduğundan daha az tüketilmeli ya da hiç tüketilmemelidir.
Bir önceki Potasyum eksikliğinin belirtileri başlıklı konumuzda potasyum eksikliği hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: SAFRA KESESİNE DOKUNAN YİYECEKLER, safrakesesini çalıştıran besinlersafrakesesini çalıştıran besinlersafrakesesini çalıştıran besinler, safra kesesine dokunan yiyecekler nedir, safra kesesine zarar veren yiyecekler, safra kesesine ne yaramaz

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.