Safrakesesi iltihabına iyi gelen şifalı bitkiler

Safrakesesi iltihabına iyi gelen şifalı bitkiler

Hazırlanışı:
Bitkiler ve kökler çok ince kıyılarak ölçülür ve iyice karıştırılır.
Safrakesesi iltihabının tedavisinde karaciğer ve safrakesesi beslenme diyetine kesinlikle uyulması gerekiyor.
Safrakesesi iltihabına iyi gelen bitkisel kür
Malzemeler:
2 ölçü hindiba (kök ve yaprak),
2 ölçü hatmi kökü,
1 ölçü ısırganotu,
1 ölçü pelinotu,
1 ölçü civanperçemi,
1 ölçü nane.
Uzmanlar, çok acı çektirebilen safrakesesi iltihabının şifalı bitki tedavisine genelde çok olumlu yanıt verdiğini belirtip beslenme diyetine uyulduğu takdirde rahatlıkla tedavi edilebileceğini söylüyor. İltihabı ve ağrıyı yatıştırıcı bitki karışımı aşağıdaki gibi hazırlanabilir
Bir yemek kaşığı dolusu bitki, akşamdan 1 bardak soğuk suya eklenir, ertesi sabah süzülür ve gün boyunca yudumlanarak içilir (gün boyunca 2 bardak da olabilir).

Karaturp özsuyu, safrakesesi ve safra yolları iltihabını yatıştırabilir. Başlangıçta, günde 100g taze sıkılmış karaturp özsuyu gün boyuna yayılarak yudumlanır ve kademeli olarak 300g’a kadar çıkarıldıktan sonra, yine kademeli olarak 100g’a dönülür. Bu özsu kürü 14 gün içinde tamamlanır. Karaturp özsuyu her gün taze hazırlanır.
Uzmanlar yukarıdaki bitkisel karışıma ek olarak, safrakesesi bölgesine uygulanan İsveç Şurubu kompresleri, özellikle ağrı krizlerinde fevkalade rahatlatıcı olabileceğini de belirtiyor.
Safrakesesi iltihabının tedavi süresinin kısaltılabilmesi için, Echinacea preparatları kullanımı çok yararlı olacaktır.
Bir önceki Bilgisayara bakma sendromu yayılıyor başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: safra kesesi iltihabı bitkisel tedavi, safra kesesi iltihabı tedavisi ahmet maranki, safra kesesi iltihabına bitkisel çözüm, echinacea preparatları, maranki safra kesesi iltihabı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.