Sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları nelerdir?

Sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları nelerdir?
Bazıları bakanlık onaylı zayıflama ilaçları ile obezite sorununun tamamen ortadan kalkmasına inanmaktadır ancak reçeteli zayıflama ilaçlarının obeziteyi tedavi etmesi söz konusu değildir.

 
Sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları bazı hastalarda hafif yan etkilere yol açmakta, bazılarında da daha ciddi komplikasyonların görülmesine sebep olmaktadır.
Zayıflamak için zayıflama ilaçlarından kullanmayı düşünenler için uzmanlar içerisinde ne olduğunu bilmediği, bakanlık onayı olmayan zayıflama tabletlerini kullanmaları yerine, sağlık bakanlığından onay almış ve sağlığı tehlikeye atmayacak olan zayıflama ilaçlarını kullanmalarını önermekteler. Bilhassa diyabet, yüksek tansiyon ve kronik hastalıkları bulunanlar bu öneriyi daha bir dikkate almalıdır. Bu nedenle kullanılacak olan zayıflama ilaçları kesinlikle uzman tavsiyesi olmalıdır

 

Reçeteli zayıflama ilaçları

 
Zayıflama ilaçları uzun süreli kullanılmalıdır. Birkaç hafta ya da birkaç ay kullanılması önerilen zayıflama ilaçları tablet ve ya kapsül şeklindedir. İştah kesici ilaçlar doktor reçetesi ya da reçetesiz olarak alınmaktadır. Reçeteli kilo verme ilaç türü yağ emen inhibitördür. Ksenikal Amerika’da kullanımı onaylanmış bu tedavi türünün tek örneğidir. Ksenikal şu anda ALLI olarak reçetesiz satılmaktadır. One A Day Weight Smart, Maurers, XLS Medical ve Afrika Mangosu gibi ilaçlar bakanlık onaylıdır. En iyi seçimi yapmak için uzmana danışın.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik psikolojisi nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları, iştah kesici ilaç isimleri, zayıflama ilaçları sağlık bakanlığı onaylı, iştah kesici ilaçlar nelerdir, iştah kesici ilaçlar isimleri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.