Sağlık riskinizi analiz edin

Sağlık riskinizi analiz edin
Bu taramaları sağlık riskinizin yönetim aracı olarak kullanmalısınız. Kan basıncınızı belirli aralıklarla ölçmeli, görme ve işitme duyularınızın yeteneklerini dikkatle izlemeli, hormonal düzeyiniz ve cinsel yaşamınızla ilişkili değişimleri gözlem altında tutmalısınız.

Bir önceki Sigara bırakmak için 10 önemli adım başlıklı konumuzda akciğer kanseri, Kalp Sağlığı ve Kanser hakkında bilgiler sunulmuştu.
.
Kolesterol, trigliserit, ürik asit, kan şekeri, homosistein gibi damarsal risk belirleyicilerini, karaciğer, böbrek ve akciğer fonksiyonlarınızı, kalbinizin fonksiyonel ve yapısal durumunu, bağışıklık sisteminizin gücünü, kemik, kas ve eklemlerinizin kapasitelerini ısrarla ve dikkatle izleyen ayrıca muhtemel sağlık tehditlerinizi daha erken belirleme konusunda uzmanlaşmış bir ekibin yürüttüğü sağlık riski yönetimi pogramlarından faydalanmalısınız. Sağlık taramalarını (check-up), yapılması gerekli rutin bir iş gibi görmemelisiniz.
Sağlığınızı kontrol altında tutmanın önemini daha bu yaşlardan fark etmeli, sağlıklı bir yaşamın ısrarlı bir takipçisi olmalısınız

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.