Sağlıklı ayaklar için ayak bakım rehberi

Sağlıklı ayaklar için ayak bakım rehberi
NYC Pediyatristi Hillary Brenner, “Köşeleri kesmeyin çünkü batık ve enfeksiyon yapabilir” diyor.
Kendi sıhhi malzemelerinizi salona götürmek can sıkıcı olabilir. Ancak yanınızda bir törpü bulundurursanız, mükemmel bir pedikür için yolun yarısını tamamlamışsınız demektir. O yüzden tırnak makasınız biraz daha büyük olsun ki, dümdüz kesebilesiniz. İşte diğer bilmeniz gerekenler…

Tırnaklarınızı düzgün kesin
Ayak tırnaklarının kenarlarını tamamen kesmeyin
Solingen’i deneyebilirsiniz.
Tırnak etleri
Bakımlı görünmek istiyorsanız tırnağı çevreleyen dokuyu yumuşatmalısınız. Bunun için Mavala’nın Tırnak Eti Kremini” kullanabilirsiniz. Ayrıca tırnak etlerinin yumuşaması, fazla uzayanların gitmesi ve fazla dokunun giderilmesi için yine Mavala’nın Tırnak Eti Çıkarıcısını” kullanabilirsiniz. Böylece tırnaklarınız orantılı ve çekici bir görünüm kazanacaktır.
Bambu çubuklar
Tırnak yapısını bozmamak ve girintili çıkıntılı bir görünüm yaratmamak için pamuk sarılı manikür çubuğu kullanmalısınız. Bununla tırnak etlerini geriye doğru itebilirsiniz.
Yoğun nemlendirici ayak ve topuk kremi
Ayaklara uzun süreli bir yumuşaklık, rahatlık sağlamak ve aynı zamanda nasır oluşumunu önlemek istiyorsanız Sally Hansen’dan “Salon Hydrating Foot Creme”i deneyebilirsiniz. İçindeki deniz mineralleri, aloe vera ve chamomile özleri ile ayakları rahatlatır, yeniler ve nemlendirir.
Tırnak beyazlatıcı ve oje kurutucu
Tırnaklarınız sarardıysa bütün ayak bakımını tamamladıktan sonra tırnaklarına beyazlatıcı sürebilirsiniz. Bunun için Sally Hansen’ın tırnak beyazlatıcısını deneyebilirsiniz.

Ovalama kremi ve losyon
Ayağınızda oluşmuş sertliklerden kurtulmak istiyorsanız, duştan sonra Artistry’nin “Ayak İçin Ovalama Kremini” ve “Ayak Losyonu”nu masaj yaparak kullanabilirsiniz. Böylece pürüzsüz ve temiz bir cildiniz olur.
Parmak arası terlikler güç gerektirir!
Ayakkabı dolabında en masum duran ayakkabılar tabanların için en tehlikeli olanlar olabilir. NYC Pediyatristi Hillary Brenner “Kadınlar parmak arası terliklerin ayaklarını dinlendirdiğini zanneder ama aslında o sırada ayakları terlikleri tutmak için ekstra güç harcar” diyor. “Belli bir süre sonra incik kemiğinde akıntı veya taban faysa iltihabı oluşabilir. Bu yüzden ayağınıza oturan, destekli terlikler giymelisiniz.
İPUCU: Eğer bir işiniz yoksa Cumartesi günü (öğleden sonra yerine) sabah kalktığınızda ilk iş olarak pedikürünüzü yaptırın. En temiz ayak duşları günün bu saatinde olur.
Ölü ayakkabılar ne hikâyeler anlatır?
Yeni lastik ayakkabı mı alacaksınız? Eskilerini iyi bir mağazaya götürün. Oradaki deneyimli satıcılar, eskimiş ayakkabılarınıza bakarak destek ve hareket kontrolü için nasıl bir şeye ihtiyacınız olduğunu söyler.
Ayak kramplarından kurtulmak için biraz maymun taklidi yapın…
20 tane metal büyük kâğıt tutacağını yere diz. (Ofis araçları başka ne işe yarayabilir ki?) Ayak parmaklarını kullanarak her seferinde birini yerden al ve sepetin içine at. Bu ayağının altına kramp girmesini engelleyecektir.
Bir önceki Ayak mantarları ve tedavi yolları başlıklı konumuzda ayak bakımı, ayak mantarları ve ayak sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: tırnakları düzgün kesmek

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.