Sağlıklı kalp için 6 ipucu

Sağlıklı kalp için 6 ipucu
Dr. İşte sağlıklı kalbin 6 püf noktası…
ABD’de yaşayan dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz, sağlıklı bir kalp için 6 püf nokta önerdi.
Prof. Öz, ölümlerin bir numaralı sorumlusu olan kalp ve damar hastalıklarının engellenmesi ve sağlıklı bir kalbe sahip olmak için 6 püf noktası önerdi.
1
Egzersiz:

Her türlü fiziksel faaliyet LDL (kötü kolesterol) seviyesini düşürür, HDL (iyi kolesterol) seviyesini artırır, kalbi kuvvetlendirir. Optimal sağlık için haftada en az 3 kez 20 dakika kalp ve damar faaliyetini artırıcı egzersiz yapmak gerekir.
2. Balık, fındık ve ceviz:
Balık, fındık ve ceviz gibi omega-3 (iyi yağlar) yağ asitleri yüksek gıdalar, kandaki trigliserid seviyesini düşürür, kalp ritmini istikrara sokar. Yeterince omega-3 almak için haftada 3 porsiyon balık ve günde yaklaşık 30 gram ceviz yemek gerekir.
3. İyi uyku:
7 saatten az uyku damar yaşlanmasını ve kalp krizi riskini artırır. Her gece kesiksiz en az 7 saat derin uyku uyumak gerekir.

4. Sigara:
Kalıtsal etkenlerin kalbi nasıl etkilediğini kontrol etmek olası değil, ancak yaşam tarzı kararı önemli. Sigara ve tütün sadece kalp krizi riskini artırmakla kalmıyor, diğer hastalıklara da davetiye çıkarıyor.
5. Stres:
Stres, kalp hastalıklarının önlenebilir bir nedeni. Stresi rahatlama yoluyla azaltmaya çalışmak ve meditasyon kalp sağlığını korur.
6. Testler:
Kalp krizi riskini azaltmak için vücut değerlerini bilmek önemli. Kolesterol, tansiyon ve fiziksel (EFOR- en yüksek kalp ritmi seviyesi ve dinlenmedeki seviye) testler doktorların sağlayacağı danışmanlık için gereklidir.
Bir önceki Kalp ve bellek sağlığı için alıç başlıklı konumuzda damar sertliği, kalp krizi sonrası ve kalp ritim bozuklukları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: sağlıkiçin cheap kap nedir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.