Sağlıklı yaşamın yedi önemli şartı

Sağlıklı yaşamın yedi önemli şartı

Aşırı kilolu olmasanız da, çoğumuz birkaç kilo vermek isteriz. Hayatınıza yeni bir başlangıç yapın. Kilo verme programlarını bazı insanlar için komik görünebilir.
Kendinizi stresli hissediyorsanız, yeni yılı önceliklerinizi yeniden düzenlemek ve yeni hedefler belirlemek için bir fırsat olarak düşünün.
Üçte ikisi obeziteyle savaşan Amerikalıların yeni yıl için hazırladıkları çözüm listesinin başında kilo vermenin ve sağlıklı yaşam için çalışmanın geldiği belirtiliyor
Vücudun, aklın ve ruhun gıdaya ihtiyacı var.
Aynı anda hepsini besleyebilir misiniz? Aktivitelerinizi zenginleştirerek, kendinizi daha iyi hissettirecek sağlıklı bir yaşam tarzı uygulayabilirsiniz. İşte size sağlınızı ve duygularınızı iyileştirecek 7 tavsiye:
1. Gün içinde bol miktarda su için. Bu toksinleri ortadan kaldırır, susuzluğunuzu giderir ve kendinizi tok hissetmenizi sağlar.
2. Sebze tüketin ve günde bir kez organik gıda yiyin. Küçük porsiyonlar halindeki organik sebze ve meyve, çiğ tohumlar ve kabuklu yemişler sadece kilo vermenize yardım etmez, ayrıca kalp hastalığını, felci önlemeye yardımcı olur, kan basıncını ve kolesterolü kontrol eder ve vücudun bağışıklık sistemini düzenler.

3. Her gün egzersiz yapın. Bu vücudunuzu toksinlerden arındırır. Sitenizin etrafında yürüyüş yaparak başlayabilirsiniz. Her hafta yürüyüş yaptığınız süreye 10 dakika ekleyin. Merdivenlerinizi egzersiz aracı olarak kullanın. Egzersiz kalbinizi güçlendirmenin ve metabolizmanızı, ruh halinizi ve güveninizi geliştirmenin en iyi yoludur.
4. Tutkularınızın peşinden gidin. Normalde yapmadığınız, ancak hoşlanacağınız bir şey yapın. Müzik çalmak, resim yapmak ya da bahçenizle ilgilenmek olabilir. Bunu kendiniz için yapın.
5. Zamanınızı yardım kuruluşlarında dostça bir gülümseme ve yardım eline ihtiyacı olanlarla geçirmeniz ruh halinize de iyi gelecektir. Bir hastanede, kanser merkezinde ya da çocuk esirgeme kurumunda birkaç saat vakit geçirebilirsiniz.
6. Öfkenizi ve kininizi bir kenara bıkarın. Yaşamınızı negatif duygular ya da kişisel pişmanlıklar üzerine kurmayın.
7. Eğlenin, gülümseyin, sabırlı ve pozitif olun. İyi bir tutum motive olarak kalmanıza yardım edecek ve hayattaki hedeflerinize ulaşma yeteneğinizi artıracaktır.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: Akıl ve ruh sağlının sağlıklı yasam icin onemi nedir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.