Salatalık suyunun faydaları nelerdir?

Salatalık suyunun faydaları nelerdir?
Sebzeler arasında vitamin ve mineral kaynağı olan salatalığın suyunun sağlığımıza etkilerinden bahsetmek istiyoruz. Yüksek antioksidan içermesi de yaşlanmanın etkilerini geciktirdiğini göstermektedir. Günlük vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamak için taze salatalığın suyundan daha faydalı bir sebze bulamazsınız.
Vücudumuzun gereksinim duyduğu, sağlıklı olabilmek adına vücudumuza kazandırmakla mükellef olduğumuz vitamin ve minerallerin, taze sebze ve meyvelerde yeterli miktarda bulunduğunu hepimiz çok iyi bilmekteyiz.

 

Salatalık suyunun faydaları

 
Salatalık suyu sağlığımız için o kadar faydalı bir sebze ki, aynı faydayı cildimiz içinde gösteriyor
Yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için salatalık suyunu düzenli tüketebilirsiniz. Aynı zamanda yüksek antioksidan vücuttaki serbest radikallerle savaşarak kanser hücrelerinin gelişimini de önlemektedir.

Salatalık suyu içerisinde, yüzde beş C vitamini, yüzde iki kalsiyum, yüzde iki demir ve yüzde iki A vitamini ihtiva etmektedir. Beslenme uzmanlarının görüşleri ise, yoğun kıvamdaki salatalık suyu ile bu değerlerin ikiye katlanacağı yöndedir.
Cilt hastalıkları üzerinde de olumlu etkiler gösteren salatalık suyu, egzama, sedef hastalığı, güneş yanığı, akne ve şişlik gibi problemlerin tedavi edilmesinde içilerek veya cilde sürülüp beş dakika bekletilerek kullanılabilir.
Saç sağlığına da katkıda bulunan salatalık suyu, silikon, sülfür, sodyum, kalsiyum, fosfor ve potasyum içermesinden dolayı saçların hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını, daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.
Açlığı bastırmasından dolayı da diyet menülerinde sıkça yer alır.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: salatalığın cilde faydası, salataligin saca faydasi, salataligin saclara faydasi, salatalık saç, salatalık suyunun yüze faydası

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.