Şalazyon tedavisi

Şalazyon tedavisi
Şalazyon tedavisi ise uzman bir göz hekime tarafından yapılmalı hastalar kulaktan dolma bilgilerle sorunlarına çözüm aramamalıdırlar.
Normalde hepimizin göz kapaklarında salgı bezi bulunur ve zamanla bu bölgede iltihaplanma husule gelerek tıbbın şalazyon dediği göz kapağı iltihaplanması oluşur.

Göz hassa bir organ olduğu için gözde her ne sorun yaşanırsa yaşansın tedavisi muhakkak hekim tarafından yapılmalıdır. Bu sebeple şalazyon muhakkak tedavi edilmelidir. Şalazyon hastalığında göz kapağında ağrıya sebep olmayan sert yumrular oluşur ve söz konusu gözde görme bozuklukları yaşanır
Çoğu kişi sağdan soldan duydukları bilgilerle ya da başkalarının daha önceden kullanmış oldukları ilaçlarla gözlerinde husule gelen sorunları ortadan kaldırmaya çalışırlarken hiç beklenmedik sorunlarla karşılaşabilirler.

Şalazyon probleminde gözde iltihaplı bir görünüm yoktur. Tedavisinde ise ilk olarak ilaç kullanımı önerilir. Eğer ki şalazyon tedavisinde kullanılan ilaçlar etkili olmamış ise ve sorun ilerlemiş ise o zamanda hekim kortizonlu iğne önermektedir. Kortizonlu iğne ileri boyutta ki şalazyon sorununu etkili bir biçimde tedavi eder. Buna rağmen gözde ki sorun geçmemiş ise cerrahi yöntemlere başvurulur.
Şalazyondan korunmak için göz hijyenine önem verilmeli, eller gözlerden uzak tutulmalı, göz kapağı tercihen bebek şampuanları ile yıkanmalı ve pamuk yardımı ile temiz su ile göz silinmelidir. Sağlık siteniz ekibi olarak sağlıklı günler dileriz.
Bir önceki Gözyaşı kanallarındaki tıkanıklık nasıl açılır? başlıklı konumuzda gözyaşı kanalı tıkanıklığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: şalazyon tedavi edilmezse ne olur, şalazyon tedavisinde kullanılan ilaçlar, şalazyonun ıgneli tedavisi zararlimi, şalazyon tehlikelimidir, şalazyon

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.