Sarı ballıbaba otunun faydaları nelerdir?

Sarı ballıbaba otunun faydaları nelerdir?
Tıpkı ısırgan otu gibi karşılıklı yaprakları vardır. Sarı ballıbaba bitkisinin saymakla bitmeyecek oldukça fazla yararı bulunur. Kan temizleyici özelliği ile adet dönemlerinde günde iki bardak sarı ballıbaba çayı demlenerek içilebilir.
Nemli ortamı seven otsu bir bitki olan sarı ballıbaba, çit ve duvar diplerinde, çalılık aralarında, moloz yığınlarının içindeki, gölgeli ortamlarda yetişen, Mart ve Mayıs aylarında çiçekler açan, 50 cm uzunluğunda filizler çıkartan uzun yaşamlı bir bitkisidir.

Sağlık için önemli faydaları bulunan sarı ballıbaba otu özellikle kadınların adet dönemlerinde yaşamış oldukları sıkıntıları giderir
Sadece adet dönemlerinde değil kadın hastalıkları çekenlerde sarı ballıbaba bitkisi çayını sık sık demleyip içebilirler. Yaprakları ve çiçekleri kadın hastalıklarına çok iyi gelir.

Sarı ballıbaba yararları arasında işeme zorluğunu giderme, işerken yanma sıkıntısını ortadan kaldırma, böbrek hastalıklarını yok etme ve kal ödemini tedavi etme yer alır. Ayrıca sarı ballıbaba otunun faydalarından sindirim düzensizliği yaşayanlar, mesane felci geçirenler, böbrek iltihabı hastaları da yararlanabilir. Sıraca ve temriye gibi cilt sorunları üzerinde de sarı ballıbaba otu büyük başarı sağlar.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: sari ballıbaba otu, sarıballıbaba otu, sarıballıbaba otu faydaları, www sari baba balli otu, sarı ballıbaba otunun faydaları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.