Sarı kantoron ile yanık tedavisi

Sarı kantoron ile yanık tedavisi
Vücudunuzun herhangi bir yerinde husule gelen yanıkların tedavisi için sarı kantaron kürünü kolayca hazırlayabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sarı kantaron bitkisinin toplamış olduğunuz çiçeklerini bir elek yardımıyla iyice yıkayıp süzmenin gerekecek. Strese ve depresyona iyi geldiği söylenen sarı kantaron bitkisinin yanıklar üzerinde de büyük faydası bulunmaktadır.
Günümüzde birçok insan mütenevvi sağlık sorunlarının tedavisini doğanın eczanesinde aramakta olduğundan, yanık tedavisi içinde bitkisel yöntemlere başvurmak isteyenlere sarı kantaronun yanıklar üzerindeki etkilerinden bahsetmek istedik.

Yaprakları ve çiçekleri ile insan sağlığına mütenevvi faydaları bulunan sarı kantaron bitkisini yanık tedavisinde kullanmak için çiçeklerini kullanacaksınız
Ardından cam bir kavanozun içine yıkayıp süzdüğünüz sarı kantaron çiçeklerini koyup içine de bir miktar halis zeytinyağı eklemelisiniz.

Sarı kantaronun çiçekleri ve zeytin yağından oluşan karışımı yaklaşık bir ay kadar cam kavanozun içinde bekletmeli ve daha sonrasında yanıkların üzerine sürülmelidir. Hem yanığının bir an evvel iyileşmesi hem de yaranın ciltte iz bırakmaması için bu karışım oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.
Bir önceki Yara izlerinden kurtulmak için başlıklı konumuzda yara izleri, yara izleri nasıl geçer ve yara izleri nasıl tedavi edilir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: sarı kantaron, kantaron otu, Katoron otu yanıga nasıl uygulanır, sarı kantron otu, yara tedavisi kantaron

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.