Sarımsağı çiğ yemek zararlı mı?

Sarımsağı çiğ yemek zararlı mı?

Gaziantep Üniversitesi (GAZÜ) Tıp Fakültesi Klinik Biyokimya Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Sarımsağın yararlarından faydalanmak isterken zararı ile karşılaşmak istemiyorsanız sarımsağı çiğ yemeyin!

Antik çağlardan bu yana kullanımı devam eden sarımsak bu zamana kadar çeşitli yaraları ve hastalıkları tedavi etmek için kullanılmış olan önemli besinlerdendir. Sayısız faydaları bulunan sarımsak çiğ yendiği zaman ihtiva ettiği “Alicin” madde nedeniyle türlü türlü sorunlara yol açar. Nejat Yılmaz, bağırsak hastalıkları, parazitler, solunum hastalıkları, cilt hastalıkları gibi mütenevvi rahatsızlıkları tedavi etmek için çiğ çiğ yenilen sarımsağın zararlı olduğunun açıklamasını yaptı. Dr
Bu sorunların başında ise kolesterol düşmesi, karaciğer, mide-bağırsak sistemini tahriş etmesi ve erkeklerde sperm hareketlerini yavaşlatmasıdır.
Prof. Dr. Nejat Yılmaz sarımsağın faydalarından yararlanmak isteyenlere sarımsağı çiğ olarak değil de pişmiş olarak tüketmelerini önermekte. Ayrıca çiğ sarımsak tüketmek kansızlık sorununa da yol açmaktadır. Çiğ sarımsak yeme alışkanlığından vazgeçin.

Bir önceki yazımız olan Mehmet Öz sağlıklı yaşam içeceği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: hamilelikte çiğ sarımsak yemek, sarimsak cig yenirmi, hamilelikte sarımsak yemek zararlımı, cig yenen sarmisak, çiğ sarımsak yutmak zayıflatırmı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.