Sedef hastalığı tedavisi

Sedef hastalığı tedavisi

Süreğen bir deri hastalığı olan sedef, tıp literatüründe “psoriasis” olarak isimlendirilmekte ve bu rahatsızlık son zamanlarda artış göstermektedir.Sedef hastalığının kesin olarak neden meydana geldiği bilinmese de, bu yönde bilim adamlarının araştırmaları sürmekte ve öne sürülen bir teoriye göre de sinir sistemi ile alakalı olduğu düşünülmektedir.

Deri hastalıkları içinde en tehlikeli ve en ciddisi olan sedef hastalığı (psoriasis), bulaşıcı bir rahatsızlık olmamaktadır. Bu şikayetler ekseri ilk olarak dirsek, diz, kafa derisi ve alt ekstremiteler üzerinde görülür, ancak zamanla tüm vücuda yayılır. Bazen de oluşan kabuklanmalar nemli ya da irinli şekildedir. Sedef hastalığı olan birisinde cilt yüzeyinde gümüş renkli ayrık ya da bitişik kabuklanmalar ortaya çıkar. Peki sedef hastalığının tedavisi var mıdır, varsa nasıldır?

Sedef hastalığının tedavisi

 

Bu rahatsızlık son zamanlar şifalı bitkiler ile tedavi edilmeye çalışılmaktadır
Çoğu sedef hastası bitkilerin şifasından faydalanmış ve yüz güldürücü sonuçlar elde etmiştir. Sedef hastalığı tedavisi için piyasa da satılan ilaçlarda bulunmaktadır. Ancak hiçbir tedavi kesin sonuç vermediği için siz yine de uzman bir hekimden yardım almayı deneyin.
Bir önceki Gül hastalığının belirtileri nelerdir? başlıklı konumuzda gül hastalığı, gül hastalığı belirtileri ve gül hastalığının belirtileri hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.