Şeker hastalarına balık önerisi

Şeker hastalarına balık önerisi
İngiliz bilim adamları, orta yaş ve üzerindeki 22 bin 300 hastanın kayıtlarını inceledi.
Araştırma bulguları, bu hastalar arasında çoğunlukla 2.tip olmak üzere diyabet hastası olup haftada bir porsiyondan az balık yiyenlerin idrar örneklerinde, haftada iki kez balık yiyenlere oranla, albümin bulunma oranının dört kat fazla olduğunu ortaya çıkardı.

Böbrek rahatsızlığının diyabetin en ciddi komplikasyonlarından biri olduğunu söyleyen araştırma grubundan Salgın Hastalık Bilimcisi Amanda Andler, balıktaki besinlerin böbreğin çalışmasını etkileyebileceğini ve kan şekeri kontrolünde faydalı olabileceğini de belirtti. Aynı zamanda geniş çaplı bir kanser araştırmasına da konu olan bu kanser hastalarında balık yemenin etkileri gözlendi.
Haftada en az iki kez balık yemek diyabet hastalarında sık görülen böbrek rahatsızlığı riskini azaltıyor.
USA Today gazetesinin haberine göre, bu hastaların yeme alışkanlıkları ile ilgili anketler yapıldı ve her birinden alınan idrar örneğinde böbrek rahatsızlığının belirtilerinden biri olan albümin proteinin olup olmadığına bakıldı

Ancak hangi tür balığın daha faydalı olduğu henüz belirlenmedi. Uzmanlar bu bulgunun tam olarak kanıtlanması için bazı denemelere gerek olduğunun da altını çizdi. Ama sonuçlar henüz kesinleşmese de, daha fazla balık yemenin bir zararı olmayacağı söylendi.
Bir önceki 2100’da insan ömrü 100 yıl olacak başlıklı konumuzda anti aging, insan ömrü ve uzun ömür hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: balık yemek şekeri artırırmı, seker hastaligina balik zararlari

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.