Selülite karşı deniz tuzu

Selülite karşı deniz tuzu
Çünkü deniz tuzu, dokulardaki su birikimini ve toksinleri vücudunuzdan kolayca atabiliyor. Böylelikle bacaklarınızda selülit oluşmuyor, cildiniz de sıkılaşıyor. Örneğin; banyo suyuna ekleyeceğiniz biberiye, kan dolaşımını güçlendiriyor ve cilde elastikiyet kazandırıyor.
Şifalı otlar, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve toksinlerin vücudunuzdan atılmasını sağlıyor.
Deniz tuzuyla kan dolaşımını hızlandırabilir ve metabolizmanızı güçlendirebilirsiniz

Başka bir tarif ise, banyo suyunuzun içine 500 gr. deniz tuzu atarak çözülmesini sağlayın. Ardından 8 damla ardıç, 6 damla adaçayı ve 12 damla lavanta yağını suda kolayca çözülmeleri için yarım fincan sütle karıştırın. Bu karışımı banyo suyunun içine ilave edin.
Kış mevsimini sağlıklı geçirmeniz için, okaliptüs, bergamut, yasemin, ylang-ylang, papatya ve gül yağlarını da kullanmanız yarar sağlar. Bu yağlar, ruh halinizi pozitif etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda cildinizi güzelleştirip güzel kokmanızı sağlıyor.

Zeytinyağıyla güçlenin
Akdeniz mutfağının vazgeçilmez tamamlayıcısı zeytinyağı, aynı zamanda kötü huylu kolesterolü düşürerek kalp sağlığınıza hizmet ediyor.
Ayrıca zeytinyağıyla ağzınızda gargara yaparak, dil ve dişleriniz üzerine yerleşen bakterilerin atılmasını sağlayan enzimleri harekete geçirebilirsiniz. Bunun sonucunda bağışıklık sisteminiz güçlenecek ve dişleriniz bir inci gibi parlamaya başlayacak.
Bir önceki Plastik maddelerdeki gizli tehlike başlıklı konumuzda Bisphenol A hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: selulit icin hangi tuz, ada çayı okyanus tuzu, deniz tuzu selülite iyi gelirmi, rut tuzu selulit icin

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.