Selülitlerden kurtulma yolları

Selülitlerden kurtulma yolları
Peki maliyet açısından bu yöntemlere yönelemiyorsak selülitlerden kurtulmak için ne yapmalıyız? İşte bu sorunun cevabını sizler için uzmanlarımıza sorduk ve uzmanlarımızdan aldığımız bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.
Sağlığına, yediklerine ve günlük yaşantısındaki aktivitesine dikkat etmeyen her kadının baş düşmanı olan selülitlerden kurtulmak için çağımızda birçok yöntem bulunmakta ancak tüm bu yöntemler bir maliyet gerektiği için hepimizin tercihleri arasında yer almamaktadır. Selülit derdine son vermek için uzman önerilerini dikkate alın.

Kalça, basen ve baldır gibi hareket olanağı kısıtlı olan bölgeler selülitlerin en çok sevdiği bölgeler olduğundan bilhassa vücudun bu bölgelerinde selülit sorunu ortaya çıkmaktadır. Üstelik bu bölgede husule gelen yağlanmaları eritmekte zor olduğundan selülitler için tam bir yaşam alanı oluyor
Ancak özel diyetler yaparak ve egzersiz hareketlerine yönelerek vücudun bu bölgesinde toplanmış olan yağları eritebilirsiniz. Böylece o bölgede yağ oluşumu meydana gelmediği için selülit gibi sorunlarında üstesinden gelmiş olursunuz.

Selülit, cilt altı yağ dokularının, bağ dokuları arasında sıkışması ile meydana gelen bir sorun olduğundan selülitlerden kurtulmak için evde selülitli bölgeye masaj yapabilirsiniz. Selülit sorununu ortadan kaldırmak için mis kokulu bitkisel yağlar ile söz konusu bölgeye hergün düzenli masaj yapın. Bitkisel yağ özleri ve yağ eritici doğal yağlardan elde edilen ürünlerle yapmış olduğunuz masaj sıkışan yağ dokularını dağıtacaktır. Böylece selülitten eser de kalmayacaktır hanımlar.
Bir önceki Cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler başlıklı konumuzda cilt bakımı hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.