Ses teli egzersizleri

Ses teli egzersizleri

Bu yazımızda sizlere ses telleri için yapmanız gereken egzersizden yani bir nevi ses teli jimnastiğinden bahsedeceğiz.
Ses teli egzersizleri ile zarar gören ses tellerinizi eski sağlığına kavuşturabilir ya da ses tellerinizi etkileyecek olan sorunlara karşı yine egzersiz ile ses tellerinizi kuvvetlendirebiliriz. Ses tellerinin zarar görmesi size ait olmayan bir sesin ortaya çıkmasına, sosyal ortamlarda kendinizi rahatsız hissetmenize ve bazen de iyice kısılan sesiniz ile konuşmakta zorlanmanıza sebep olur. Konuşmak için ihtiyacımız olan en önemli unsurlardandır ses telleri. Problemsiz bir gırtlak istiyor ve sesinizin iyi bir şekilde çıkmasını arzuluyorsanız bu egzersizleri her sabah uyandığınızda uygulamanızı tavsiye ederiz

Ses tellerinizin zarar görmesinden dolayı sesiniz kalın çıkıyorsa bol bol su için. Su ses telinizi nemlendirecek ve ses tellerinizin kayganlaşmasını sağlayarak sesinizin ince çıkmasını sağlayacaktır.
Sesinizin ısıtın. Bunun içince değişik sesli harfler kullanarak yavaş tondan yüksek tona doğru çıkın. Tıpkı yeni konuşmaya başlamış olan bir çocuk gibi. Bu ses teli için yapılan en güzel egzersizlerdendir.

Derin derin nefes alıp vermekte ses telinizin güçlenmesini sağlayacaktır. Çünkü nefes sese güç veren bir unsurdur.
Bağırmak ve çığlık atmak ses tellerinize zarar vereceği için kesinlikle yapmamanız gereken davranışlardır.
Sesiniz çıkmıyorsa kendinizi çok zorlamamalısınız. Eğer ki sık sık ses kısılması yaşıyorsanız hekime başvurun.
Bir önceki Sağlıklı Dişlere vede Sağlıklı bir Ağız yapısına sahip olmak istiyorsanız buyrun başlıklı konumuzda ağız sağlığı, Ağız ve Diş Sağlığı ve diş sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ses güzelleştirme egzersizleri, ses tellerini kuvvetlendirmek için, ses telleri, Sesin net cıkması ıçin gerekenler, sesi güzelleştirme egzersizleri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.