Sezaryen bebekler solunum sorunları yaşıyor

Sezaryen bebekler solunum sorunları yaşıyor
Ancak sezaryen keyfi olarak 37.
Sezaryen ameliyatlarının üçte birinden fazlasının çok erken safhada yapıldığı ve bunun bebekleri solunum ve başka sorunlarla karşı karşıya bıraktığı bildirildi.
Amerikalı bilim adamlarının 13 bin 258 doğum üzerinde yaptıkları araştırmaya göre, sezaryenlerin yarısından çoğu, gebelerin isteğine bağlı olarak yapılıyor.
New England Journal of Medicine’de yayımlanan araştırmaya göre, 38′inci haftada yapılan sezaryen ise komplikasyon riskinin yüzde 50 artmasına yol açıyor. haftada yapılırsa, bebekteki komplikasyon riski iki katı oluyor

Amerikan Kadın-Doğum Uzmanlığı Okulu (ACOG) ise 39′uncu haftayı güvenli olarak ilan ediyor.

Alabama Üniversitesinden Dr. Alan Tita, “Doğum 39′uncu haftadan 3 gün önce yapılsa bile, bu olumsuz sonuçlarda artış görülüyor” dedi.
ACOG’un önerilerine karşın, bebeklerin yüzde 36′sı erken dünyaya getiriliyor. Tita, neden erken sezaryen yapıldığına ilişkin olarak, 37′nci haftada bebeğin gelişimini tamamladığını inancının hâkim, bunun da standart uygulama olduğunu söyledi.
Tita, kadınların, gebelikten sıkıldıkları ve bebeği bir an evvel görme heyecanı içinde oldukları için de sezaryenin yapılmasını talep ettiklerini belirtti.
Bir önceki Gaz yöntemiyle kalp tedavisi dönemi başlıklı konumuzda kalp rahatsızlığı, Kalp rahatsızlıkları ve Kalp Sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: 38 ci haftada gebenin isteğine bağlı doğum yaptırılabilirmi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.