Sıcak içilen çayda kanser tehlikesi

Sıcak içilen çayda kanser tehlikesi

Uzmanlar, çayı, kahve, neskafe gibi sıcak içilen içeceklerin içilmeden önce onu bir parça soğutmak gerektiğini belirtiyor.
İran’da yapılan ve Amerika’da da kabul görüp yayınlanan bir araştırmaya göre dumanı halen tüten, sıcak içeceği 2 dakika içinde tüketenlerin diğer kişilere göre gırtlak kanserine yakalanma riski 5 kat daha fazla.
Uzmanlar kanser riskini kendinizden uzak tutmak için 4 dakika kadar içeceğinizin ılık hale gelmesini beklemenizi tavsiye ediyor.

Sıcak çayı sağlıklı hale getirmenin bir diğer yolu da bazılarımızın zaten tercih ettiği, limon sıkmak. Bu durum, özellikle dumanı tüterken çay içmeyi seven çay tiryakileri için kötü bir haber niteliğinde.
Uzmanlar, sıcak içeceklerin bir miktar soğutulmadan içilmesi halinde gırtlak kanseri riski oluşturduğunu açıkladı
Bir parça limon suyu ihtiyacımız olan günlük C vitamini takviyesine katkıda bulunur ve çayın içindeki antioksidanların alımını arttırır.
Sanıldığının aksine İngilizlerin tercih ettiği çayın içine süt koyma yöntemi ise çayın kalbe yönelik olan tüm faydalarını yok eder.
Bir önceki Kanser virüsü evlilik dışı ilişkiyle yayılıyor başlıklı konumuzda cinsel yolla bulaşan hastalıklar, rahim ağzı kanseri ve smear testi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: limonlu çayın faydaları, limonlu çayın faydaları ve zararları, limonlu çayın yararları, sıcak içeceklerin faydaları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.