Şifa kaynağı brokolinin faydaları

Şifa kaynağı brokolinin faydaları

Uzmanlar, halk arasında yeşil karnabahar olarak da bilinen ve betakaroten, kalsiyum ve C vitamini deposu olan brokolinin; başta kemik erimesi olmak üzere birçok öldürücü hastalığı önlediğinin tespit edildiğini söylüyor. Zeytinyağlı veya etli yemeği ve salatası yapılan brokolinin her geçen gün yeni bir faydası ortaya çıktı.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Erzurum İl Sağlık Müdür Yardımcısı ve İl Kanser Koordinatörü Dr. Siyami Kotan, vitamin deposu brokolinin, kanserin ve kemik erimesinin düşmanı olduğunu söyledi.
Ülkemizde yetiştirilmesinden sonra mahalle pazarlarında da rahatlıkla bulunabilen brokoli, kısa sürede Türk mutfağının olmazsa olmaz sebzelerini arasında yer almakta gecikmedi

Brokolinin, kansere karşı koruyucu vitamin dolu bir sebze olduğunu belirten Dr. Kotan, “Brokoli, göğüs, kolon ve mide kanserini önler. Betakaroten ve C vitamini ihtiva eder” dedi.

Kansere karşı koruyan brokolinin faydalarının saymakla bitmeyeceğini vurgulayan Kotan, “Çok miktarda kalsiyum içerdiği için kemik erimesine birebirdir.
Mineral ve demir eksikliğini gideren brokoli vitamin deposudur. Brokoli sebzesini bol tüketen vatandaşlarımızda ender olarak bağırsak ve akciğer kanseri görülür. Ayrıca kalp dolaşım hastalıklarına da pek rastlanmaz” diye konuştu.
Brokolinin kadınlarda göğüs kanserini önlediğini ifade eden Kotan, “Vatandaşlarımız hastalıklara yakalanmamak için bol bol sebze yesinler. Vitamin ihtiyaçlarını sebze ve meyve ile gidersinler” şeklinde konuştu.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: brokolinin faydaları kısaca, brokolinin hazırlanışı, brokoli faydaları kısaca

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.