Sigara kullanan kadınlarda tüp bebek tedavisi

Sigara kullanan kadınlarda tüp bebek tedavisi
Çünkü tüp bebek tedavisinde sigara içen kadının yumurtalık kalitesi düşmekte, yumurta verimi ve üreme performansı azalmaktadır.

Sigara bağımlısı kadınların bebek sahibi olmak için başvurdukları tüp bebek tedavisinde diğer kadınlara nispeten iki kat daha fazla tedavi görmeleri gerekir.
Yapılan ilmi araştırmalar gösteriyor ki, tüp bebek tedavisinde sigara içen kadınların içmeyen kadınlara göre tedaviden başarılı sonuç alması daha düşüktür. Tüp bebek tedavisinde sigara içmek bebek sahibi olma hayallerinizi bir anda suya düşürebilir. Uzmanlar tüp bebek tedavisinde kadının sigara içmesi ile tedaviden elde edilecek başarı şansının 2 kat azaldığını söylemekteler
Bu nedenle uzmanlar tüp bebek tedavisine başlayan her sigara tiryakisi kadının bu alışkanlıklarına son vermelerini önermekteler. Aksi durumda bebek sahibi olma arzunuz biraz daha gecikecek belki de asla bebek sahibi olamayacaksınız.

Sigaranın çeşitli zararları bulunmaktadır. Doğurganlığı etkilemesi de bu zararlardan sadece bir tanesidir. Kadınların sigara içmesi hem tüp bebek tedavisinden olumsuz sonuçlar alınmasına sebep olmakta hem de oluşan gebeliğin düşük, ölüm doğum, erken doğum gibi risklerin yaşanmasına sebebiyet vermektedir.
Bir önceki Doğum şekline kim karar vermeli? başlıklı konumuzda ağrısız doğum, doğum ve doğum sancısı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: asilama islemi icin sigaranin zarari, tup bebek tedavisinde bayanin sigara icmesi ne kadar zararli

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.