Sigarayı bırakın, hayatınız değişsin

Sigarayı bırakın, hayatınız değişsin
Ama bırakabilirsiniz… Her gün binlerce sigara tiryakisi sigarayı bırakıyor.
Sigarayı bırakma kararıyla, tüm hayatınız değişecek. Sigarayı bırakmak kolay olmayacak. Unutmayın, başaran insanlar da en az sizin kadar tiryaki. Pek çok kişi başarmak için desteğe ve motivasyona ihtiyaç duyuyor
İşte size destek olacak öneriler:
– Kendinize inanın ve güvenin. Sigarayı bırakabileceğinize inanın. Hayatınızda daha önce başardığınız zor işleri düşünün. O halde sigarayı da bırakabilirsiniz.
– Bu listeyi okuduktan sonra, önerileri kendinize uyarlayın ve sigarayı bırakmak için kendi planınızı yapın.
– Sigarayı bırakma sebeplerinizi ve bırakmakla kazanacaklarınızı yazın: Örnek: Daha uzun yaşamak, kendinizi daha iyi hissetmek, para biriktirmek, daha iyi kokmak. Sigara içen herkes zararlarını bilir ve bırakmak ister, siz bunu yazılı hale getirin ve her gün okuyun.
– Ailenizden ve arkadaşlarınızdan sigarayı bırakma kararınızı desteklemelerini isteyin. Size yardımcı olmalarını ama, kesinlikle sizi suçlamamaları gerektiğini söyleyin. Sigarayı bıraktığınız ilk günlerde zorlanacağınızı ve size anlayış göstermelerini rica edin.

– Sigarayı bırakmak için bir gün belirleyin. Bugünün yeni hayatınız için bir başlangıç olduğunu düşünün.
– Sigarayı bırakmak için bir doktora danışabilir ve onun yardım ve önerilerini alabilirsiniz.
– Sigarayı bıraktıktan sonra, kendinize mutlaka bir ödül verin.
– Elinizdeki ve ağzınızdaki boşluk hissini gidermek için bir şey bulun. Örneğin: Su için, sakız çiğneyin, leblebi yiyin, vb.
Bir önceki Reflü hastalığında dikkat edilmesi gerekenler başlıklı konumuzda Beslenme, özefageal reflü ve reflü hastalığı hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.