Sigarayı bıraktıracak aşıda sonuç başarılı

Sigarayı bıraktıracak aşıda sonuç başarılı

Sigara tiryakileri, bu alışkanlıklarını bırakmak için yakında aşı olma imkânına kavuşabilecekler.
Sigara içme alışkanlıklarından kurtulmak isteyen sigara tiryakileri için üzerinde çalışılan NicWAX aşısında başarılı sonuçlar elde edildiği belirtiliyor. Sigaraya karşı geliştirilen NicWAX aşısı, alışkanlık yaratan zevk hissinin önüne geçmek için tütündeki nikotinin beyne gitmesini önlüyor.
Daily Telegraph’ın haberine göre, yapılan denemeler, aşının daha önce sigarayı bırakmaya çalıştıktan sonra yeniden başlayan insanların sayısını yarıya indirebileceğini gösterdi.

Başarılı olması halinde aşının dünya çapında milyonlarca insanın sigara yüzünden ölmesinin önüne geçebileceği belirtiliyor.
Aşı, nikotinin kandan beyne geçmesini, nikotin moleküllerine bağlanan antikorlar üreterek engelliyor

Halen sigaraya karşı birçok ürün bulunuyor, ancak bunların ilelebet sigarayı bırakmada sağladığı başarı farklılık gösteriyor.
Amerikan Akciğer Birliğinin verilerine göre, tiryakilerin bir yıl içinde sigaraya yeniden başlama oranı yüzde 90 dolayında bulunuyor.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.