Siğil otunun faydaları nelerdir?

Siğil otunun faydaları nelerdir?

Bambul otu, boz ot, aygün çiçeği gibi değişik isimlerle de bilinen siğil otu, yumuşak tüylü, dik gövdeli, 50 cm kadar ulaşa boyu, yeşil ama daha çok beyaza bakan renkli yaprakları ile doğanın eczanesinde mütenevvi sağlık problemlerine şifa dağıtan özel bir ottur. Ancak siğil otunun sadece siğiller üzerinde değil daha birçok sağlık sorununa şifası bulunmaktadır. Gelin hep birlikte bir senelik ömrü lan siğil otunun sağlığa olan faydaları hakkında bilgilenelim. Otu bitkiler ailesinden olan siğil otunun faydaları hakkında bilgilenmek ve siğil otunu nasıl kullanmak gerektiği konusunda bilgiler edinmek için sagliksiteniz.com doğru adrestir.

Siğil otu ufak salkımlar halinde çiçekler açmakta ve sıvı özü ile adından anlaşıldığı gibi vücudun çeşitli bölgelerinde husule gelen siğillere iyi gelmektedir
Tohumundan üreyen siğil otu doğada kendiliğinden yetişmekte olup siğil ve nasır sorunlarının ortadan kaldırılması için kullanılabilir.
Ancak siğil otunun siğil ve nasır tedavisi dışında daha birçok faydaları bulunur. Bunlar;

 
Siğil otu zehirli bir ot olduğundan dikkatli kullanılmasında fayda var. Siğil otunun körpe olan yaprakları kullanılmalıdır.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kızamık otunun faydaları, sigil otu, sigil otu basur tedavisi, sigilotu

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.