Sindirime yardımcı besinler nelerdir?

Sindirime yardımcı besinler nelerdir?
Eğer sindirimle ilgili sorunlar yaşıyorsanız bu besinlerin tüketimine ağırlık vererek yaşadığınız sorunlardan uzaklaşabilirsiniz.

Sindirime yardımcı besinler

 
 
Pirinç: İshal, mide bulantısı ve mide ekşimesi gibi şikayetlerle sıkça karşılaşıyorsanız lif oranı yüksek olan pirinç tüeketebilir ve sorunlarınıza doğal çözüm bulabilirsiniz.
Ayçiçeği: Protein, fosfor, potasyum ve Omega-6 açısından zengin olan ayçiçeği sindirim sıkıntısı çekenler tarafından tüketilmesi önerilir.
Keten yağı: Kolesterolü ve tansiyonu düzenleyen keten yağı aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve bağırsakların temizlenmesini sağlamaktadır. Sindirime yardımcı besinler nelerdir, gelip hep birlikte öğrenelim.
Sindirim sisteminin rahat bir şekilde çalışıp işlevini yerine getirmesi ve yediklerimizden dolayı şişkinlik, karın ağrıları gibi sıkıntıların yaşanmasını önlemek için sindirime yardımcı gıdalar nelerdir, bilmek ve bunları bolca tüketmek gerekir

Sarımsak: Sayısız faydaları bulunan sarımsakta sindirime yardımcı olan besinler arasındadır.

Hint safranı: Bağırsakların normal işleyişine dönmesine katkıda bulunur.
Muz: Bağırsaktaki yararlı bakteriler içinde yardımcı bir besin maddesidir.
Fesleğen: Fesleğen de sindirime yardımcı olan yiyeceklerdendir. Sindirim sorunu yaşayanlar fesleğeni kullanmaktan geri kalmamalılar.
Karahindiba yeşili: Kan temizleyici ve sindirime yardımcı bir besin maddesidir.

Bir önceki yazımız olan Dondurma kilo aldırır mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: sindirime yardımcı besinler, sindirime yardımcı ilaçlar, sindirim sistemine yardımcı besinler ve uygulamalar, sindirim sistemine yardimci yiyecekler, sindirime yardımcı yiyecekler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.