Şiş gözler için basit önlemler

Şiş gözler için basit önlemler

Çok az ya da çok fazla uyku, bir gece önce alınan alkol, aşırı tuz ve kafein, sabahları şiş gözlerle uyanmanın başlıca nedenleri. Yatmadan önce göz çevrenize nemlendirici sürmeyin.
Bakım
En az 7 saat uyuyun. Bunun yerine jel kullanın. Ancak, ertesi sabah aynada hoş olmayan görüntülerle karşılaşmak istemiyorsanız, bir gece önceden almanız gereken birkaç basit önlem var
Jelli kremler, göz çevresini rahatlatır ve sıkılaştırır. Hatta daha iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız, göz jelinizi buzdolabında iyice soğuttuktan sonra kullanın.
Tüm bunlara rağmen sabah şiş gözlerle uyandıysanız, üzülmeyin kısa zamanda eski hale gelebilmeniz için de tavsiyelerimiz var…
Patates ve buz mucizesi
Çiğ patatesi yuvarlak dilimler halinde kesin. Gözlerinizin üzerine birer tane yerleştirip, 10-20 dakika arası tutun. Şişliklerin inmesini beklemek için zamanınız yoksa bir parça buzu göz çevrenizde hafifçe gezdirin.

Bu uygulamalar işe yaramıyorsa, tek çare şişlikleri makyajla kapatmak…
– Ten rengindeki kapatıcıyı elmacık kemiklerinize kadar olan bölgeye sürün.
– Farınızı koyu renklerden seçin.
– Koyu renk bir rimeli, sadece üst kirpiklerinize sürün.
– Alt kirpiklere rimel sürerseniz, şişlikler daha çok ortaya çıkar.
Bir önceki Sünnet cinsel hastalıkları azaltıyor başlıklı konumuzda AIDS hastalığı, cinsel hastalıklar ve enfeksiyon riski hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: gozlere patates ne zaman konur

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.