Şişmanlık bebekken sütle önlenecek

Şişmanlık bebekken sütle önlenecek
Hayvanlar üzerinde şu ana kadar yapılan araştırmalarda “leptin” adı verilen hormonun beyindeki yemek isteğini kontrol altına aldığı ve hayvanın hayatı boyunca aşırı yemekten kaçındığı tespit edildi.
Buckingham Üniversitesi Clore Metabolik Araştırmalar Merkezi yetkilisi Profesör Dr.
İngiliz bilim adamları bebekleri hayatları boyunca şişmanlık hastalığı (obezite)’den koruyacak bir formül geliştirdiiklerini açıkladı.
İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, Buckingham Üniversitesi’ndeki bilim adamlarının geliştirdiği formül, dünyada giderek artan şişmanlık hastalığının önüne bebekken geçecek. Bebek sütüne uygulanan bu formül sayesinde açlığa sebep olan hormonlar kontrol altına alınıyor
Mike Cawthorne, gazeteye yaptığı açıklamada “Yeni formül süt ile bebeklere verildiğinde onları hayatları boyunca obeziteden koruyacak bir bağışıklık kazandırıyoruz. Fareler üzerinde yaptığımız araştırmalarda şişmanlığa ve diabet hastalığına karşı kalıcı direnç kazandıklarını gördük” dedi.

Bununla birlikte bazı klinik tedavi uzmanı ve doktorlar formül üzerinde daha fazla çalışılmasını ve daha kesin kanıtların sunulması gerektiğini ifade etti. Weight Concern yardım kuruluşu sağlık direktörü Dr. Ian Campbell, “Hayvanlarda başarılı olmuş olabilir. Fakat buluş insanlar için hayal gibi bir şey. Leptin hormonunun insanları hayatları boyunca şişmanlıktan koruması fikri inanılmaz. Üzerinde daha fazla çalışılmalı, hemen satılırsa bu büyük bir süpriz olur” diye konuştu.
Bir önceki Karbonhidratların şişmanlatmadığı kanıtlandı başlıklı konumuzda besinler, Beslenme ve karbonhidrat hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.