Sistit belirtileri nelerdir?

Sistit belirtileri nelerdir?

Daha çok kadınlarda husule gelen sistit hastalığı, sıklıkla idrar çıkma isteği uyandırmakta olup idrar yaparken de ağrı ve yanma gibi şikayetlere sebep olarak kadınların ciddi sıkıntılar yaşamasına neden olmaktadır.

Sistit hastalığı idrar yaparken yanma ve ağrı gibi şikayetlere sebep olur. Sistitin ortaya çıkmasından mütenevvi sorunlar rol oynamaktadır. Uzman hekimler sistitin her ne sebepten meydana gelirse gelsin bu rahatsızlıktan kurtulmak için gün içerisinde bol sıvı tüketimini öneriyorlar. Özellikle bazı kişilerde bu yanma ve ağrı idrar yaptıktan bir süre daha devam edebilir
Sık sık idrar çıkma isteği uyandıran sistit ağrısı ise daha çok kasıklarda ve makat çevresinde husule gelir.

Sistitin belirtilerinden bir diğer şikayetler ise hafif ateşlenme, yorgunluk hissi, bulanık ve kötü kokulu idrardır. Özellikle de kadınlarda sıklıkla yaşanan bu şikayetler cinsel ilişki esnasında daha da artabilir. Kusma ve bulantı da bu şikayetlere eşlik eden sistit belirtilerinden bir diğeridir.
Bir önceki Emboli Hastalığı Ve Emboli Hastalığı Belirtileri Ve Tedavisi başlıklı konumuzda emboli hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: adet döneminde sistit, adet zamani sistit

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.