Sivilce sorunlarına son vermek ister misiniz?

Sivilce sorunlarına son vermek ister misiniz?
Üstelik pahalı kremler ve ilaçlar almadan paranızı israf etmeden evde kendi uygulayabileceğiniz  çözümler ile sizlere bilgiler sağlıyoruz .
Özellikle ergenlik döneminde başlayan sivilceler kimi insanda  ergenlik dönemi bitince sivilceleri de bitiyor. Kimi insanda ise sivilceler yerleşip kabusa dönüşüyor. Sivilcesiz bir hayat istiyorsanız mutlaka uygulamanızı tavsiye ederiz…. Özellikle siyah noktalar cildimizde kötü bir görünüm sağlıyor ama sivilceleriniz var diye utanmaya hiç gerek yok artık sivilceleriniz ile baş edebilirsiniz

 

 
Ergenlikte sivilcelerin ne kadarını normal saymalı, hangi koşullarda bir uzmana başvurmalı?
Akne, ister hafif ister ciddi olsun mutlaka kontrollü biçimde tedavi edilmelidir. Unutmayın ki tedavi edilemeyecek akne yoktur. Ancak farklı türde ve şiddette aknenin tedavisi için farklı seçenekler vardır ve tedavinin başarılı olabilmesi için uygun olanının seçilmesi esastır.
Sivilceleri engellemek için yapılabilecek bir şeyler var mı?
Cilt temizliği başta gelen unsurdur. Hatalı kozmetik ürünlerden kaçınmak, deri tipine uygun kozmetik seçimi önemlidir.
Beslenmeye dikkat etmek,yağlı-baharatlı gıdalardan uzak durmak,yüksek oranda yağ içeren çekirdek,fındık,ceviz gibi gıdaları dengeli tüketmek sivilce oluşumunu önle yeterınce uzaklaştırılmaz ve cildin ürettü mekte yada en azından şiddetini azaltmakta faydalı olacaktır.
Sivilceler bir kere çıktıktan sonra gençler nelere dikkat etmeli?
Günde iki kez su ve uygun ürünle yüz yıkamaya dikkat etmek,tonik kullanmak,yüz kozmetiklerinin seçimine dikkat etmek, sivilceyi koparmaktan kaçınmak, uygun güneş ürünlerini kullanmak gerekir.

Sivilceye karşı taktikler nelerdir?
Uykunuza özen gösterin.Sağlıklı ve yeterli uyku cildin kendini korumasında en önemli noktalardan biridir.
Egzersiz öncesinde nemlendirici ürünler kullanmayın.Ter,sebum ve ölü hücreler sivilce oluşumunu tetikleyen tıkaçlar oluşturmak için idealdir.
Sivilce yada siyah noktaları sıkmayın.Durumunuzu iyileştirmez aksine enfeksiyon derecesini daha kötüye götürür.
Bol bol su için.Cildin neminin korunması sağlıklı bir cilt için çok önemlidir
Yüzünüze dokunmayın.Ellerinizi ve saçlarınızı yüzünüzden uzak tutun.
Cildinizi günde iki kez uygun ürünlerle temizleyin.
Havlunuzu hergün değiştirin.Nemli havlu bakteri gelişimi için en uygun ortamlardan biridir.
Yüzünüze gözenekleri tıkayıcı ve tahriş edici yağlar yada kozmetikler sürmeyin.
Güneşlenme dozunu iyi ayarlayın ve mutlaka güneş ürünleri kullanın.
Sivilceler hakkında doğrular-yanlışlar
-Hormonlar ve kalıtım sivilcenin en önemli nedenleridir.
DOĞRU.Sivilcenin en çok görüldüğü dönem hormonal değişikliklerin yaşandığı ergenlik dönemidir.Cilt yapısında genetik mirasın payı hem iyilik hem sorunlar yönünden kanıtlanmıştır.
-Sadece yüzde sivilce oluşur.
YANLIŞ.Her ne kadar yoğun şekilde yüzde sivilce oluşsa da bundan başka kol,bacaklar,göğüs,kalça,sırt ve kafa derisinde de sivilce oluşabilir.
-Sadece bölgesel tedavi ve temizlik yeterlidir.
YANLIŞ.Özellikle el ve saç temizligi sivilce açısından önemlidir.Sadece bölgesel tedavi ile yetinilmemelidir.Sivilcelerin yayıldığı tüm bölgeler tedavi edilmeli,enfeksiyonun yayılması önlenmelidir.
Aileye düşen görevler nelerdir?
Çocuklarının tedavi protokollerine uyumunu sağlamak,şiddetli akne olgularında yüzde 10 depresyon eğilimi gözlenebildiğinden psikolojik destek vermek, sivilcelerle oynamanın engellenmesi ailelere düşen görevlerdir.
Ergenlik sivilceleri ile başa çıkmakta en önemli kural cilt temizliğinin aksatılmadan yapılması,gözenekleri tıkayıp sivilce oluşumuna ortam hazırlayacak kirin uzaklaştırılmasıdır.
Bu amaçla saf ipek keseler harka sonuç verir.Cildin üst tabakasındaki ölü dokuyu soyup atarken fazla yağı da beraberinde uzaklaştırılmış olur.Ayrıca saf ipek keseler yapılarındaki ipek proteinleri ile cilde ekstra güç kazandırır.
Gereğince temizlenmiş cilde uygun tonik kullanımı da önemli bir noktadır.Uygun bir tonik açılmış olan gözeneklerin kücülmesine ve dolayısı ile kir birikme olasılığı olan alanların azalmasına yardımcı olur.
Bir önceki Güneş yanığına bitkisel çözüm başlıklı konumuzda güneş yanığı ve güneş yanığına ne yapmalı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: akne ne, sivilceli yüz, sivilcesiz yüz, sivilceli yüzler, ergenlik sivilcelerini neler götürür

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.