Siyah pirincin faydaları nelerdir?

Siyah pirincin faydaları nelerdir?

Siyah pirincin şeker oranı da düşük üstelik. Amerika’nın güney kesimlerinde yetiştirilen siyah pirincin faydalarını Louisiana Devlet Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmanın ekibindeki Doktor Zhimin Xu açıklıyor:

Doktor Zhimin Xu ve ekibinin yapmış oldukları ilmi araştırmaya göre siyah pirinç antioksidan bakımından çok zengin bir gıda.
Siyah pirincin faydalarının neler olduğunu, hangi hastalıklara iyi geldiğini ve ne tür sağlık problemlerine karşı vücudumuzu kuvvetlendirdiği bilim insanlarının yapmış olduğu araştırmalarda ortaya çıktı. Siyah pirincin antioksidandan zengin olması kalp hastalıklarına ve kansere karşı koruyucu olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda hem antioksidan hem de E vitamini içermesi ile yaşlanmayı da geciktirmektedir
Bu ürün bilim adamlarına göre vücuttaki zararlı molekülleri de temizlemektedir. Eski zamanlarda hükümdarların sofralarını süsleyen siyah pirinç yeni yeni popülerliğini kazanmış ve kullanımı yaygınlaşmıştır. Siyah pirincin yararları arasında en önemlisi ise kansere ve kansere yol açan DNA bozulmasını önleyebilmesidir.

Bir önceki Sarımsağı çiğ yemek zararlı mı? başlıklı konumuzda sarımsağı çiğ yemek hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: siyah pirinç nedir, siyah pirinç faydaları, pirinc faydasi, siyah pirinç vikipedi, siyah pirincin faydaları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.