Şok diyet yapmanın zararları

Şok diyet yapmanın zararları
İşte şok diyet uygulamamanız için şok diyetin zararlarını sizlerle paylaşıyoruz. Lakin buna rağmen pek çok kişi şok diyetler uygulamaya devam etmektedir. Ancak bu şekilde uygulanan şok diyetlerin sağlıklı olmadığı aşikar.
Hızlı bir şekilde bir an evvel kilo vermek isteyenler uzun süreli açlık, tek tarz beslenme ya da aşırı miktarda sıvı tüketimi ile kilo vermeye çalışmaktadır.
Şok diyetin zararları
Şok diyetler sağlığı tehdit edici nitelikte olmakta ve bilhassa da şok diyet uygulayan pek çok kişinin kalp hastalıklarına yakalanmasına neden olmaktadır
Fazla kiloların bilinçsiz bir şekilde verilmeye çalışılması, yanlış yöntemlerin uygulanması, beslenme programında yapılan sağlıksız değişikler ve daha birçok şey, kalp hastalıklarının yanı sıra tansiyon düşüklüğüne, baş dönmesine, halsizliğe, vücutta ani su kaybına yol açmaktadır.

Çok kısa bir zaman zarfı içinde aşırı kilo verilmesini sağlayan şok diyetin zararları arasında, şeker hastalığına yakalanma riski de yer almaktadır. Şok diyetin bir diğer zararı ise, kısa sürede verilen kiloların bir süre sonra yeniden alınma riskinin yer almasıdır. Üstelik şok diyetle verilen kiloların daha fazlası geri alınmaktadır.
Midede gastrit, yanma, saçların güçsüzleşmesi, su zehirlenmesi, kansızlık, saçların dökülmesi, vücut yağ dengesinin bozulması, kolesterol yükselmesi, bilinç kaybı, ani kalp krizi gibi şok diyetlerin zararları bulunmaktadır.
Bir önceki Romatizma kalp krizini etkiliyor! başlıklı konumuzda romatizma, romatizma belirtileri ve romatizma bitkisel tedavi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: uzun süre diyet yapmanın zararları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.