Sonbaharda hastalıklara karşı dikkatli olun

Sonbaharda hastalıklara karşı dikkatli olun

Genellikle hafif sporlar; balık tutma, avcılık, yürüyüş tercih sebebidir. Yorgunluk, halsizlik ve depresyon şikâyetleri olan kişilerin konsantrasyonu artırıcı ve motivasyonu güçlendirici spor faaliyetlerine ve hobilere önem vermesi büyük fayda sağlar. Ancak depresyon geçiştirilemezse ilerleyebilir ve tedavisi güçleşebilir.
Mevsim değişikliğine bağlı ortaya çıkan şikâyetlerin geçiştirilmemesi gerektiğini belirten uzmanlar, sporun, depresyon ve halsizlik için en iyi ilaç olduğunu söyledi. Bu nedenle gerekli görüldüğü durumlarda bir uzmandan yardım istenmeli
Aynı zamanda bu dönemde bağışıklık sisteminin bozulması nedeniyle solunum yolu enfeksiyonları sık sık görülmekte. Bu yüzden sonbaharda özellikle vitamin takviyesi yapılmalı.

Vücut su ve elektrolit dengesi, ani ısı ve nem değişikliklerinden çok kolay etkilenir. Sıcağın ve nemin yoğun yaşandığı yaz aylarından soğuk ve yağışlı bahar aylarına geçişte vücut sıvı dengesi de değişime uğrar. Özellikle mevsime göre giyinmeye özen gösterilmeli.
Bir önceki Sistitten korunmanın formülü süt ürünleri ve meyve suları başlıklı konumuzda D vitamini, mesane iltihabı ve sistit hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: elektrolit dengesizliği belirtileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.