Sperm sayısını artıran yiyecekler

Sperm sayısını artıran yiyecekler
Bu miktarın altında sperm sayısına sahip olan erkekler için, sperm sayısını arttıracak besinlerden bahsetmek istedik. Sperm miktarı Spermogram’la ölçülerek tespit edilir ve 1 milimetre küp menide en az yirmi milyon sperm bulunmalıdır. Sperm sayısının az olmasına bağlı olarak birçok çift bebek sahibi olmak için geç kalır.

 

Sperm sayısını arttıran yiyecekler nelerdir?

 

Sperm sayısında sorun yaşayan erkekler, bol bol E vitamini tüketmeliler.
Sperm azlığı sorunu yaşayan erkeklerde çocuk sahibi olamama riski yüksektir
Çünkü E vitamini hücreleri yeniler ve kuvvetlendirir. E vitamini bakımından zengin olan besinleri sık sık tüketmeye özen gösterin.
Soya fasulyesi, buğday özü, çimlenmiş buğday, yer fıstığı, ceviz, ceviz yağı, marul, yumurta sarısı, balık, tere, sığır eti, kasaplık hayvanların iç organları (karaciğer, yürek, böbrek vs.) ve pamuk fidanı gibi besinler sperm sayısını arttırmak için yemeniz gerekenler arasında.
Anason çayı demleyip için. Her gün düzenli olarak içtiğiniz anason çayı da sperm sayınızı yükseltecektir. Bir çay bardağı sıcak suya yarım kaşık anason koyun, 5 dakika demlemeye bırakın ve demlendikten sonra süzüp için.
Bir önceki Omega 3 nedir, faydaları nelerdir? başlıklı konumuzda Omega 3 ne işe yarar, Omega 3 nedir ve Omega-3 faydaları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: sperm sayısını artıran yiyecekler, sik qaldiran, sağlıklı yiyecekler, sperm arttıran yiyecekler, sperm artiran yiyecekler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.