Stres cilt güzelliğini bozuyor

Stres cilt güzelliğini bozuyor

Aknelerin nedeni, hormonal dengesizliktir. Stresin nelere yol açtığını tek tek yazmaya kalksak, inanın sayfalar yetmez. Ancak, bu dengesizlik her durumda kendisini göstermez. Her türlü sağlık sorununda önemli bir rolü bulunan stresin, dış görünüşünüz üzerinde de önemli etkileri var.
Birçok sağlık sorununa neden olan stres, cildi de olumsuz etkiliyor
Akne oluşumu, yoğun stres altında olduğunuz dönemlerde görülür.
Her gün temizlenmeli
Stresten arındıkça, aknelerin de azaldığı görülecektir. Ancak çoğu zaman, doğrudan tıbbi müdahale gerekli olacaktır. Etkili bir tedavi olarak, vücudun akneli bölgeleri her gün salisilik asit içeren temizleyicilerle temizlenmelidir. Deri dökülmelerini önlemek amacıyla da tedaviye uygun nemlendiriciler kullanılmalıdır.
Dirençli akneler

Vücut akneleri tedaviye karşı yüz aknelerinden daha dirençlidir. Çünkü vücut derisi, yüzümüzdeki deriden daha kalındır ve bu nedenle tedavinin vücut aknelerine nüfuz etmesi daha zordur.
Derinin kalınlığına ek olarak, terleme de vücut akneleriyle baş etmeyi güçleştiren etkenlerden biridir. Özellikle vücudu sıkı saran sentetik kıyafetler teri ememezler ve bu ter ciltteki yağla birleşerek bir tabaka oluşturur. Bu tabaka ciltteki gözeneklerin tıkanmasına ve böylece akne oluşumuna yol açar.
Pamuklu kıyafetler
Tedavi sırasında da durum aynıdır. Akneyle mücadele ederken, akneyi oluşturan bu türden sebepleri de ortadan kaldırmak gerekiyor. Bu yüzden, tedavinin başarısı için sentetik ve vücuda sıkıca temas eden kıyafetler yerine pamuklu, teri emen kıyafetleri tercih edin ve terledikten sonra hemen duş alın. Ama hepsinden önemlisi, stresten mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.
Bir önceki Kadife gibi bir cildin sırları başlıklı konumuzda cilt masajı, cilt maskeleri ve parlak cilt hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: stres cildi kurutur mu

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.