Stresli durumlarda tansiyonu yükselten gen bulundu

Stresli durumlarda tansiyonu yükselten gen bulundu

Bu bulgunun aynı zamanda, bazı kişilerin neden hayatının zor zamanlarında anormal derecede yüksek tansiyonla karşı karşıya kaldığına da açıklama getirebileceği belirtildi.
Daily Telegraph’taki habere göre araştırmacılar bu genin, vücudun strese karşı vereceği normal reaksiyon biçimini etkileyerek, vücudun tansiyonu düzenleme yeteneğine müdahale ettiğini düşünüyorlar.

Araştırmacılar, bu bulgunun stresin vücutta yaptığı tahribatı önlemek için yeni ilaçlar geliştirmelerini sağlayabileceğini ümit ediyorlar.
Almanya’daki Freiburg Üniversitesi ile Wisconsin Tıp Okulu’ndan bir ekip tarafından yapılan araştırmada, “phosducin” adlı genin mutasyona uğramış bir biçiminin bulunduğu insanların, stres altındayken tansiyonlarının yükseldiğini belirlediler.
Almanya’daki Freiburg Üniversitesi ile Wisconsin Tıp Okulu’ndan bir ekip tarafından yapılan araştırmada stresli durumlarda tansiyonun birdenbire fırlamasına yol açan bir gen bulundu.
Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonucunda, stres düzeyinin yoğun olduğu durumlarda meydana gelen ani tansiyon yükselmesine neden olan bir genin tespit edildiği belirtildi

Araştırma Journal of Clinical Investigation dergisinde yayımlandı.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: stres tansiyonu yükseltirmi, sitresli tansiyonu nasıl düşürülmeli, stres tansiyon yükseltirmi, çok stres tansiyonu yükseltirmi, stres tansiyonu yükseltirmi nedir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.