Su çiçeğinin tedavisi

Su çiçeğinin tedavisi

Viral bir enfeksiyon olan su çiçeği tedavisi için günümüzde antibiyotik değil de parasetemol kullanılmakta ve non-steroid ve antienflamatuar gibi ilaçlar bakteriyel enfeksiyon riskini arttırdığı için hekimler tarafından pek önerilmeyen tedavi metotlarıdır. Suçiçeği tedavisi için reye sendromu riskini arttırmasından ötürü aspirinde kullanılması önerilmeyen tedavilerden biridir. Ancak ebeveynler çocuklarının beslenmelerine bir müddet dikkat ederlerse suçiçeği daha kısa bir zamanda geçmiş olur.
Suçiçeği geçiren bir çocuğa ebeveynler tarafından özel bir yöntem uygulanmasına gerek yoktur.

Parasetemol kullanımı su çiçeğini önlemede en etkili tedavi yöntemi olmakta ve bu ilacın yanı sıra suçiçeği tedavisi için antihistaminik ilaçlarında (anti alerjik) kullanımı önerilmektedir
Beslenmenin yanı sıra çocuk terlediği zaman banyo ettirilmelidir ki kaşıntı ve enfeksiyon kapma riskleri de azalmış olsun.

Su çiçeğine yakalanan ve durumu özel olan çocuklarda virüsü öldürmeye yönelik ilaçlar kullanılmakta, fakat bu ilaçları durumu normal olan çocuklar kesinlikle kullanmamalıdır. Suçiçeği tedavisinde çocuk bol bol istirahat etmeli, ara ara duş almalı, beslenmesine dikkat etmelidir. Tüm bunlara özen gösterildiği zaman bir hafta içinde su çiçeğinden eser kalmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sırt bölgesindeki sivilceler nasıl geçer? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: su iei tedavisi, su çiçeği tedavisinde kullanılan ilaçlar, su çiçeği ve antibiyotik kullanımı, su ciceginde ne iyi gelir, su cicegine hangi besinler iyi felir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.