Su tüketimini artırma önerileri

Su tüketimini artırma önerileri

– Masanızın üzerinde her zaman temiz ve tercihen cam bir şişede su bulundurun.

– Çay ve kahve çok tüketiyor, içmeden uzun süre duramıyorsanız ve yeteri kadar su da tüketmiyorsanız buna da artık bir dur demenin zamanı gelmiş demektir. Çay ve kahve diüretik içeceklerdir.

İşte az su içenlere pratik öneriler:
– Her sabah işyerinize geldiğinizde su için, bu davranışı alışkanlık haline getirin. Yani vücuttan su atımına sebep olurlar.
Uzmanlar, suyun yaşamsal öneme sahip bir madde olduğuna dikkat çekerek su içemeyenler için su tüketimini artırmak gerektiği uyarısında bulunun bunu yapmaları için takip etmeleri gereken adımlarını sıraladı

Vücudun su kaybetmesini önlemek için de kaybedilen su miktarını yerine koymak gerekir. Çay/ kahve kupanıza su koyup tüketin. Bunu sırayla yapabilirsiniz. Bir defasında çay, diğerinde su koymak gibi. Böylece çay/kahve tüketiminiz otomatikman yarıya inecek ve su tüketiminiz de artacaktır.
– Su içmeniz gerektiğini hatırlatan minik post-it kağıtlar size yardımcı olacaktır. ‘Su içmeyi unutma’ şeklinde notlar aldığınız post-it kâğıtları monitörünüzün üzerine, arabanızın camına yapıştırabilir, cüzdanınızın içine, vb. yerlere koyabilirsiniz.
Bir önceki Sağlıklı ve temiz mutfak için ipuçları başlıklı konumuzda el hijyeni, elleri yıkamak ve hijyen kuralları hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.