Sülük tedavisi nedir?

Sülük tedavisi nedir?
Sülük tedavisi mikro ve plastik cerrahide sık sık tercih edilmektedir. Sülüklerin salgıladığı ve içerisinde 100’ün üzerinde biyoaktif madde içeren sıvının tedavi edici özelliğinden faydalanarak başta enfeksiyonlar olmak üzere birçok ciddi hastalıklar önlenebilmektedir.

Kan emilirken vücuda salgılamış oldukları bu sıvıların en önemlilerini sıralayacak olursak; kanın pıhtılaşmasını engelleyici Hirudin, pıhtılaşmasını engelleyici Antiagregan, oluşmuş pıhtıyı eritici Fibrinolitik, ağrı kesici Analjezik-Antiromatizmal, mikrop öldürücü Antibakteriyel, tansiyon dengeleyici Antihipertansif, kas gevşetici Miyorelaksan, bağışıklık sistemini düzenleyici İmmun modulatör, stres giderici Anksiyolitiktir. Sülük tedavisinin başarılı olduğu alanları ise şöyle sıralayabiliriz:

Bir önceki yazımız olan Derin boyun enfeksiyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: sülük nedir ne işe yarar, sülüğün salgıladığı sıvı ne işe yarıyor, sülük tedavisi kulakta duymada ise, kulak tedavisinde sülük tedavisi, Suluk duymayan kulak.
Günümüz çağlarında mütenevvi hastalıkların tedavisi için sıkça kullanılan bir metot olan sülük tedavisi nedir, nasıl uygulanır ve avantajları nelerdir sizlere bu makalemiz aracılığıyla açıklıyoruz.
Tüm bu etkilere ve daha fazlasına sahip olan sülük aynı zamanda antioksidan etkilidir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.