Tansiyon neden yükselir?

Tansiyon neden yükselir?
Tansiyon hastasıysanız tansiyon yükselmesi sorunu ile karşılaşmamak için yaz aylarında beslenmenize daha çok ihtimam göstermelisiniz.

Sıcakların etkisiyle birlikte tansiyon belirtileri daha bir şiddetli yaşanmaktadır. Sıcaklarda düzensiz beslenme tansiyon yükselmesi nedeni olduğu unutulmamalı ve bu hastalıkla yaşamayı öğrenerek düzenli, kontrollü ve sağlıklı beslenmelisiniz. Bilhassa yaz aylarında yükselen tansiyonun nedeni daha çok beslenmeye gereken önemin verilmemesinden kaynaklıdır.
Çağımızın sık rastlanan sağlık problemlerinden olan tansiyon, özellikle sıcaklıkların arttığı şu dönemlerde sıkça yükseldiğinden dolayı bireyler günlük hayatlarında oldukça zorluk çekiyorlar. Özellikle tuz ve tuzlu gıdalar tansiyon yükselmesi sebepleri arasında başı çeken besinlerdir
Bilhassa tuzdan uzak kalmaya çalışmalısınız.
Tuz gibi şekerli besinlerde tansiyon yükselmesine neden olan yiyeceklerdir. Hatta şeker tüketimi sadece tansiyonu yükseltmekle kalmıyor, kalp hastalıklarına da zemin hazırlıyor. Çayın, kahvenin, gazlı içeceklerin ve alkolün de hipertansiyon nedenleri olduğu unutulmamalı ve bu içeceklerden olabildiğince uzak durulmalıdır.

Bir önceki Nöral terapi zararlı mı? başlıklı konumuzda nöral terapi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: gebelikte düzensiz beslenme, tansiyon niçin yükselir, düzensiz tansiyon yükselmesinin sebepleri, Idrar tutmak tansiyon yukseltirmi, nöral terapi tansiyonu yükseltirmi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.