Taşlar vücutta ruh-fizik dengesini sağlıyor

Taşlar vücutta ruh-fizik dengesini sağlıyor

Taşların insana nasıl bir faydası var?
Taşlar, insana yararı bakımından çok geniş bir yelpazeye sahip. Doğada bulunan bazı taşların yıllardır insanların beden ve ruh sağlığına iyi geldiğine inanılıyor ve bu nedenle bu tür taşlar takı sektöründe oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Özellikle insan bedenindeki negatif elektrik ve enerjiyi çekerek insanı rahatlattığına inanılan bu taşlar özellikle takı sektöründe oldukça tercih edilen madenler arasında yer alıyor. Taşların hayatımızda ki önemi ve gerçekten şifalı olup olmadığına dair merak edilenleri uzmanlar cevaplandırdı…
Bu taşlardan bazılarının beden sağlığına bazılarının ise ruh sağlığına iyi geldiği bedeni ve ruhi problemlerin çözümüne yardımcı olduğuna inanılıyor.
Taşlarla ilgili pek çok şey duymuşuzdur
Koruyucu hekimlikten tedavi edici hekimliğe kadar. Yine psikolojik rahatsızlıklardan fiziksel hastalıklara kadar.
En önemli yararı koruyucu hekimlik. Zira denge sağlayıcı. Ruhsal – fiziksel denge, sıvı – baz dengesi, minerallerin kendi arasındaki orantısal denge gibi. Ayrıca solunum, sindirim, boşaltım, ısı, bağışıklık, doku, hücre, iskelet gibi sistemlerin sağlıklı ve düzenli çalışmasına yardım ediyor. Salgı bezlerinin işlevlerini yerine getirmesinde de önemli.

Ayrıca bedensel veya ruhsal sağlığın bozulması halinde, tedaviye yardım edici fonksiyona sahipler. Bunu da vücut sistemlerini yeniden düzenleyerek, dengeleri yeniden kurarak yerine getiriyorlar.
Taşların yararı bilgisi, yeni bir bilgi mi?
Taşların şifa kaynağı olduğu bilgisi yeni bir bilgi değil. Belki de kadim (çok eski) bir bilgi. Yok olan medeniyetlerle birlikte bu bilgi de önemli ölçüde yitirildi. Ancak mukaddes kitaplarda, destanlarda, masallarda ve eski medeniyet kalıntılarında izleri kaldı. Bu bilginin yeniden yeşermesinin önündeki en önemli engellerden birinin de ilaç firmaları olduğuna inanıyorum. Diğer alternatif koruyucu ve tedavi edici doğal unsurların unutturulmasında olduğu gibi. Bitkiler, renkler, müzik bunlardan birkaçı.
Her taş, her hastalığa şifa mı?
Her taş, her hastalığa şifa değil. Bazen iki – üç, bazen de beş – altı taş aynı hastalığın önlenmesinde veya tedavisinde kullanılabilir. Bazı hallerde bunların birlikte kullanılması daha iyi sonuçlar veriyor. Ancak vücut kimyasıyla taşın kimyasının birbiriyle örtüşmesi daha iyi sonuç veriyor. Bu da kişinin burcuyla, taşın bu burçla ilişkisindeki uyumla doğru orantılı.
Bir önceki Sık antibiyotik kullanımı virüsleri güçlendiriyor başlıklı konumuzda antibiyotik kullanımı ve gereksiz antibiyotik kullanımı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ruh sağlığı için taşlar, vucuda iyi gelen tas

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.