Tatil dönemlerinde sağlıklı kalma ipuçları

Tatil dönemlerinde sağlıklı kalma ipuçları
İşte size ve ailenize tatil döneminde sağlığınızı bozmamanız için birkaç sır…
Nereye giderseniz gidin ve hangi araçla seyahat ederseniz edin, daima yanınızda içinde el dezenfektanı, anti bakteriyel ıslak mendil ve Kuzey Amerika Ginsenginden bulunan bir “yolculuk seti” bulundurun. Oz, dünyanın birçok ülkesinde de ilgiyle takip edilen show programında tatil döneminde nasıl sağlıklı kalabileceğinize dair önemli bilgiler verdi. İşte Dr. Oz’dan, önümüzdeki hareketli tatil döneminde mikroplardan uzak kalmak için dikkate almamız gereken birinci sınıf sağlık önerileri…
Tatilin başlamasıyla birlikte birçok kişi dünyanın çeşitli yerlerine uçmaya başlayacak.
Dr

Kuzey Amerika Ginsengi, gribin azalmasında etkili olduğu kanıtlanmış unsurların başında geliyor. Bu maddeyi kullanan topluluklarda virüs yayılımının daha az olduğu görülüyor.
Uçakla seyahat edecekseniz…
– Uçağa binmeden önce bir ölçü Kuzey Amerika Ginsengi alınız. Hastalıkları önlemek için başvurulacak bir numaralı tedbir…
– Etrafınızda öksürenlerden kendinizi koruyunuz. Ortadaki koltukta öksürdüyseniz, en çok mikrop hemen arkanızda ve koridorun diğer tarafında oturan kişinin suratına gider.
– Havalandırmayı kapatmak yerine “düşük” ayarda çalıştırınız. Ayrıca, göğsünüzün alt kısmının önünde elinizi yumruk yapınız ve havalandırmayı bu noktaya doğrultunuz. Böylelikle oluşacak mini hava akımı devresi diğer yolcuların üzerindeki havalandırmadan size gelebilecek havayı geri itecektir.

– Portatif masayı ıslak mendille temizleyiniz – uçaklardaki masaların yüzde 60’ı bakterilerle kaplıdır. Ayrıca, uçakta tuvalete girmeden önce ve çıktıktan sonra kapı kollarını ıslak mendille tutarak açıp kapatınız.
Nihayet otel odanıza ulaştınız. Tatilinizi sağlığınızı bozmadan geçirmek için neler yapabilirsiniz
– Yatağın üzerindeki örtüyü derhal kaldırınız. Bu örtüler hiçbir zaman yıkanmaz ve bakteri doludur. Sizden önceki müşterilerden kalan mikroplarla kaplıdırlar. Hiçbir riski olmayan bu pratik önlemi uygulayıp, örtüleri katlayarak tekrar dokunmanız gerekmeyecek şekilde odanın bir köşesine kaldırmak akıllıca olacaktır.
– Banyoya koydukları bardaklar da genellikle bulaşık makinesinde yıkanmaz. Dolayısıyla, bu bardaklar cam ise, muhtemelen bir bezle silinmiş ve tekrar yerine konmuştur Plastik olanlarından isteyiniz.
– Televizyonun uzaktan kumandası hiçbir zaman temizlenmez. Ya bir plastik poşete koyup kullanınız ya da kullanmadan önce ıslak mendille iyice temizleyiniz.
(Hastanelerde de en kirli olan yer, ne yatak, ne de bankonun üstüdür. En kirli şey daima televizyonun uzaktan kumandasıdır, çünkü bunu temizlemek kimsenin görevi değildir.)

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.