Tatlandırıcı kullanmak zararlı mı?

Tatlandırıcı kullanmak zararlı mı?
Bu artış sadece bizim ülkemizde değil Dünya’da ki birçok ülkede görülmekte olup, diyabetten kurtulmak için şekerli besinlerden uzak durmaya ve şeker yerine tatlandırıcı kullanmaya başladık.

 

Tatlandırıcı kullanmak zararlı mı?

 

Her şeyden önce bir hekime danışmanın en doğru yol olduğunu unutmamakta fayda var. Ancak sağdan-soldan, tatlandırıcı kullanmanın zararlı olduğuna dair söylentiler kulağımıza çalındığı için bazılarımız endişe içindeyiz. Peki gerçekten tatlandırıcılar zararlı mıdır, buyurun sizler için araştırdık.
Aşırı kilo probleminin artması ile birlikte şeker kullanımından uzak durmak için tercih edilen tatlandırıcıların kullanımı da artmış durumdadır
Bilhassa gelişme çağında olanlar, gebe kadınlar, böbrek ve karaciğer hastaları tatlandırıcı kullanmadan evvel muhakkak hekime danışmalıdır.
Tatlandırıcı kullanmak istiyorsanız bildiğiniz markalardan şaşmayın. Ayrıca biraz bilimi incelemenin ve DHA tarafından onaylı olan tatlandırıcıları kullanmanın kimseye zararı yoktur. Bilim tarafından sağlığa hiçbir zararı bulunmadığı kanıtlanan ve DHA tarafından onaylı olan tatlandırıcılar; sakarin özlü, aspartam, asesülfam- K,neotem’dir.

Bir önceki yazımız olan Bahar aylarında beslenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: böbrek hastalarına tatlandırıcı, tatlandirici kullanmak zararlimi, tatlandırıcı kurmak kullanmak zararlımı, tatlandırıcılar böbreklere zararlımıdır, tatlandırıcılar tehlikeli mi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.