Tavuk yemek kanser yapar mı?

Tavuk yemek kanser yapar mı?
Peki bu söylentilerin gerçeklik payı var mı? Söylendiği gibi tavuk eti kanser yapar mı?

Uzmanlar, tavuk yetiştiriciliği ile ilgilenen kişilerin, tavukların bir an evvel büyümesi için antibiyotik ilaç kullanmalarının insan sağlığını tehdit ettiğini söylemekteler. Daha civciv yumurtadan çıkar çıkmaz antibiyotiğe maruz bırakılıyor.
Tavuk etinin kanser yaptığına dahir bir takım söylentiler kulaktan kulağa geziniyor ve insanlar her zaman sağlıklı olduğunu bildiği için kırmızı ete nazaran tercih ettikleri beyaz eti yemekten korkar oldular. Bu nedenle tavuklar daha iri olmaktadır.

Tavuklar günümüzde ışık görmeyen enteresan ortamlarda ilaçlarla yetiştirilmektedir. Antibiyotiğin bu şekilde kullanılması civcivlerin bağırsak sisteminin gelişmesini önlediğinden, enerji tüketimi de az olmaktadır
Normalde 45 günde 1-1.5 kg olması gereken tavuklar, ilaç ve kimyasallarla 25 günde 1-1.5 kg olmaktadır. Bu şekilde yetiştirilen tavukların tüketilmesi insan sağlığını olumsuz etkileyerek kanserojen etki yaratıyor. Çünkü tavuğun kemik gelişimi yavaşlarsa, etinin de biyolojisi bozulmakta ve tavuk eti sağlıksız olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Dikenli incirin faydaları nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: tavukta kanser riski, hangi tavuk kanser yapar mı, tavuk eti kanser mi yapıyor, tavuk kanserojen mi, tavuk kısır yapar mı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.