Tekrarlayan omuz çıkığı tedavisi

Tekrarlayan omuz çıkığı tedavisi
İlk omuz çıkmasında hastaların tedavisi büyük bir özenle yapılmalı ve tekrarlama riskini en aza indirilmelidir. İlk omuz çıkmasında tedavinin yetersiz olması ileri ki zamanlarda omuz çıkıklığının yeniden tekrarlanmasına neden olacaktır. Aksi durumda tekrarlayan omuz çıkığının yeniden tedavi edilmesi gerekecektir.
Daha önce bir kez omuzunuz çıktı ve bu sorununuzu tedavi ettirmenize rağmen sürekli omuz çıkması ile karşılaşıyorsanız, uzmanların tekrarlayan omuz çıkıkları için anlatmış oldukları bilgileri dikkatlice okuyup tekrarlayan omuz çıkıklığı tedavisi hakkında bilgilenebilirsiniz. Tekrarlayan omuz çıkıklığı tedavisi hakkında uzmanların yapmış olduğu açıklamalar şöyledir:

 
Büyük bir travma sonucu oluşan omuz çıkıklığında ilk tedavi son derece büyük bir önem taşır

Uzmanlar 20’li yaşlarda karşılaşılan omuz çıkıklığının tekrarlama riskinin büyük olduğunu söylemekteler. Hatta bu yaşlarda karşılaşılan omuz çıkmalarında tedavi gerektiği şekilde yapılmış olsa bile hastalar yine de bir risk altındadır.

 

Tekrarlayan omuz çıkıklığının tedavisi

 
Tekrarlaya omuz çıkıklığında omuz eklemindeki bozulma ve kireçlenmenin sebep olduğu düşünülmektedir. Ancak omuz çıkmasını tekrarlayıcı olan bu sebepler, adele ve tendonlarda kalıcı hasar oluşturabileceği gibi, ek sakatlıklarda görülebilir. Bu yüzden hekimlerin önerisi tekrarlayan omuz çıkıklığını ameliyat ile tedavi etmektir. Tekrarlayan omuz çıkıklığı tedavisi için uygulanan artroskobik % 80’lik, açık operasyon ise % 85’lik bir başarı sağlar. Klasik travmatik öne çıkıklarda uygulanan güncel tedavide ise %90’lık başarı sağlanır. Bakılanlar: omuz cikikligina ne yapilir, cıkıklara bitkisel tedavi, omuz çıkmaları, kol çıkması ameliyat nasil yapiliyor, tekrarlayan omuz cikigi nasil gecer

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.