Temel ilk yardım ilkeleri nelerdir?

Temel ilk yardım ilkeleri nelerdir?

İlk yardım ilkeleri nelerdir?

 
 

İlk Yardım Gereçleri

 
Bir önceki Arı sokmalarında ilk yardım başlıklı konumuzda arı sokmalarında ne yapılmalı ve arı sokmasında ne yapılır hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ilk yardımın temel esasları, temel ilk yardım ilkeleri, temel ilkyardım ilkeleri, ilk yardım temel esasları nelerdir, ilk yardimin temel ilkeleri. Bu makalemizde sizlere bir nebzede olsa ilk yardım ilkeleri ve gereçleri hakkında bilgilenmenizi sağlayacağız, ancak buradaki bilgileri öğrenmek dışında özel bir eğitimden geçilmesi gerektiğini de unutmamalısınız.

Hayati tehlikeyi ortadan kaldırmak, hastanın durumunun daha da kötüleşmesini önlemek, hastanın bir an evvel iyileşmesini sağlamak gibi temel amaçları bulunan ilk yardım çoğu kez acil tedavi ile karıştırılmaktadır. . Ancak acil tedavi tıbbi cihazlar ve ilaçlar kullanılarak yapılan; ilk yardım tıbbi aletler ve ilaçlar olmadan yapılan tedavidir.
Ansızın başa gelen olaylar karşısında hayati tehlike taşıyan bir insana el uzatmak, sağlık ekipleri gelene kadar ona yardım etmek ve durumunun daha da kötüleşmesini engellemek için her yetişkin bireyin ilk yardımın temel ilkelerini ve ilk yardım gereçlerini kullanmasını bilmelidir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.