Ter kokusuna doğal çözüm

Ter kokusuna doğal çözüm

Sıcaklarda ter kokusunu önlemek için bitki uzmanları doğal çözüm önerileri sunuyorlar.
Yaz aylarının kavurucu sıcaklarında hepimizin terlemesi ve kokması doğal ve beklenen bir olay olmasına rağmen yine de her seferinde terlemekten ve terimizin kokmasından şikayet eder dururuz. Terlemek hadi yine neyse de, ya terin kokusunu ne yapacağız? Sürekli duşa girmekten, kıyafet değiştirmekten bıkarken, dışarıdayken biriyle konuşmaya, selamlaşmaya ve öpüşmeye bile çekinir olduk. Ter kokusuna bitkisel çözüm arıyorsanız yapacaklarınız oldukça basit hanımlar ve beyler. Karbonat, mısır unu ve adaçayı gibi gıdalarla terlemenin neden olduğu kokuyu ortadan kaldırmanız mümkün.

Ter kokusuna doğal çözüm yolları

 
Ter kokusunu önlemek için koltuk altı bölgenize tercihen karbonat ya da mısır unu sürebilirsiniz
Antiseptik, koku giderici ve nem emme özelliği olan bu tozları güvenle uygulayabilirsiniz. Koltuk altınıza sürdüğünüz zaman terlemenize rağmen kokunun olmadığını göreceksiniz.

Aynı zamanda ter kokusu için yine koku giderici özellikte olan adaçayı yağını da koltuk altına sürebilirsiniz. İsterseniz adaçayı tentürünü de aynı şekilde kullanabilirsiniz. Adaçayını içmenin ter kokusuna faydası olur mu derseniz, evet olur. Dilerseniz akşam 5 çayında adaçayı demleyip içebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Koltuk altı bakımı nasıl yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: ter kokusuna doğal çözüm, ter kokusuna ne iyi gelir, ter kokusunu önlemek için doğal yöntemler, karbonat koltuk alti kokusunu onler mi, doal yolla ter kokusuna çözüm

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.