Terleme sorununa liposuctionla son verin!

Terleme sorununa liposuctionla son verin!

Uzmanlar, gündelik yaşamımızı olumsuz yönde etkileyen ve yaşam kalitesini düşürek koltukaltı terlemelerinden yarım saat gibi kısa bir zaman içinde kurtulabileceğimizi söylüyor. Koltuk altı terlemelerinin çözümü; özel bir liposuction ile koltukaltındaki ter bezlerinin alınmasından geçiyor.
Bu konumuzda koltuk altı terlemelerini özellikle yaz aylarında birçok insanı zor durumda bırakan bir sorunu ele alıyoruz. Peki, sadece yarım saat içinde bu sorunu kökten çözmek istemez misiniz?
Profesör Erol Kışlaoğlu, koltuk altı terlemeleri sorununu kökten çözecek bir yöntemin artık uygulanabildiğini belirtiyor. Sorunun çözümü için uygulanan bazı yöntemlerse geçici ve sürekli tekrar isteyen yöntemler

Prof. Erol Kışlaoğlu, bu tekniğin, lokal anestezi altında yarım saat içinde, hatta bir öğle tatilinde bile kolayca uygulanabilecek bir yöntem olup, esas olarak özel bir liposuction aleti ile koltuk altındaki ter bezlerinin alınmasına dayandığını aktarıyor. Operasyon lokal anestezi ile yapıldığı için hastanın aynı gün işine dönmesi mümkün oluyor.
Sorundan ömür boyu kurtulun
Prof. Erol Kışlaoğlu, koltuk altı bölgesinin kola giden ana damar ve sinirlerin bulunduğu bir bölge olduğu için bu operasyonun mutlaka plastik cerrahi uzmanı ve bu konuda ayrıca eğitim görmüş uzmanlar tarafından yapılması gerektiğini vurguluyor.
Bu işlemin, bir liposuction olmadığını ve normal liposuction aletleriyle yapılamayacağını da belirten Estetik cerrah Prof. Kışlaoğlu, bu işlem için özel olarak tasarlanmış liposuction aletlerinin kullanılması gerektiğini ifade ediyor. Yöntem, uygun şekilde yapıldığı takdirde sonuç kalıcı ve ömür boyu oluyor.
Daha önceleri koltuk altı ve vücudun diğer yerlerindeki terlemeleri gidermek için uygulanan yöntemler 6 ayda bir tekrarlanması gerekiyordu. Yöntem, ehliyetsiz kişilerce yapılması halinde damar ve sinirlerin hasar görmesine yol açabiliyor.
İşte koltuk altı bezlerinin alınması operasyonu ile ilgili merak edilen sorular ve cevapları…

– Koltuk altındaki ter bezlerini nasıl emiyorsunuz?
İşlem hem emen, hem de kazıyan özel bir liposuction aleti ile yapılıyor.
– İşlem anestezi altında mı yapılıyor?
Bu yeni teknik lokal anestezi altında yarım saat içinde, hatta bir öğle tatilinde bile kolayca uygulanabilecek bir yöntemdir. Hasta dilerse genel anestezi ile de uygulanabilir.
– Bütün ter bezleri alınıyor mu?
Amaç aşırı terlemeyi engellemek olduğu için tamamını almıyor bir miktar bırakıyoruz.
– Operasyondan sonra kişi koltuk altından hiç mi terlemiyor?
Çok az terler, aşırı terleme ortadan kalkar.
– Kalıcı bir işlem mi? Tekrarlanması gerekiyor mu?
Kalıcı bir işlemdir. Tekrarı gerekmez, fakat bazı durumlarda ilk operasyon yeterli gelmezse ikinci uygulanır.
– Ter bezlerinin alınması ileride soruna yol açmaz mı?
Hiçbir soruna yol açmaz, çünkü tamamı alınmıyor yalnızca aşırı terleme engelleniyor.
– Kaç yaşın üstündekilere yapıyorsunuz?
16 yaşından itibaren herkese uygulanabilir.
– Kimlere yapılamaz?
Herkese uygulanabilir.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.