Tırnaklarda morarma sebepleri

Tırnaklarda morarma sebepleri
Kandaki oksijen miktarının azalması sonucu tırnaklarda husule gelen morarma aynı zamanda astım krizinde de olmaktadır. Üstelik siyanoz sadece tırnaklarda değil kulak memesinde ve dudaklarda da husule gelmektedir.
Tıp literatüründe siyanoz diye isimlendirilen tırnaklarda morarma problemi kanda yeteri miktarda oksijen bulunmamasından kaynaklı bir sorundur. Nefes darlığı ve hırıltıyla ortaya çıkan astım krizinde tırnaklarda morarma da görülür.

Kronik bronşit hastalarının da tırnaklarında sürekli morarma vardır
Kronik bronşit hastalarında ki tırnak morarmaları hiç geçmez. Bunun nedeni kandaki oksijen azlığına artık hastaların organizmalarının uyum sağlamış olmasıdır.

Tırnaklarda morarma aynı zamanda amfizem hastalarında da görülmektedir. Amfizem hastalığının ileri döneminde husule gelen tırnak morarmasının sebebi de yine kandaki oksijenin azalmasıdır. Kalp yetersizliği, akciğer damar tıkanıklığı, zatürre, pnömotaraksta da tırnaklarda morarma oluşur.
Tırnaklarda morarmanın genel sebebi kandaki oksijen azlığı olduğundan siyanoz hastalarına oksijen takviyesi yapılmalıdır. Ayrıca siyanoza sebep olan hastalığında öğrenilmesi ve tedavi edilmesi gerekir.
Bir önceki Cilt kızarıklığına ne iyi gelir? başlıklı konumuzda cilt kızarıklığı, cilt kızarıklığı için maskeler ve cilt kızarıklığına bitkisel çözüm hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: tırnaklarda morarma, tırnakta morarma, tırnaklarda morarma neden olur, tırnakların morarması ne hastalık belirtisi, tırnak hastalıkları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.