Türk kahvesi kanser yapar mı?

Türk kahvesi kanser yapar mı?

Türklerin kahve tutkusu ve bilhassa da Türk kahvesine olan düşkünlükleri aşikar olurken, ne yazık ki bazılarından duyulan “Türk kahvesi kanser yapıyor” cümlesi, kahve tutkunu olan insanları Türk kahvesinden uzaklaştırıyor. Türk kahvesinin kanser yaptığı yönündeki söylentilere kulak vermeyin ve günde en az 1 fincan düzenli olarak Türk kahvesi tüketin.
Türk kahvesini günde 2 fincandan fazla tüketmemeye özen göstermek durumunda Türk kahvesinin hiçbir zararı bulunmamaktadır. Çünkü Türk kahvesi kanser yapmıyor!
Türk kahvesi kanser mi yapıyor?
Yapılan araştırmalar sonucunda bilim adamları Türk kahvesinin kanser yapmadığını, aksine içerdiği zengin antioksidanlar nedeniyle kanser hücrelerinin gelişimini önlediğini söylemekteler. Fakat bu tarzda söylenen cümlelere hiçbir şekilde inanmamalı ve Türk kahvesini hayatınızdan eksik etmemelisiniz
Ancak aşırı miktarda tüketilen her şeyin zararlı olduğu gibi, Türk kahvesinin de aşırısı zararlıdır. Günde 2 fincanı geçmeyecek kadar Türk kahvesi tüketmek kalın bağırsak ve safra kesesi kanserini başta olmak üzere pek çok kanseri önlemektedir.

Yapılan araştırmalar sonucunda bilim adamları Türk kahvesinin pek çok meyve ve sebzeden daha fazla antioksidan içerdiğini söylemekteler. Kanser hastalıklarının riskini %25 ile %45 arasında bir oranda azaltan Türk kahvesi, aşırıya kaçmamak şartıyla içilebilir. Hekiminiz içmenizi yasaklamadığı müddetçe içmenizde bir sakınca yoktur.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı biber kanseri önler mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: kahve kanser yaparmı, türk kahvesi, emme haplari yutulursa ne olur, türk kahvesi kanser yapar mı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.